Ботев Пловдив приема ЦСКА днес от 15:15 часа в най-интересния мач от 24-ия кръг на родния шампионат. На тренировъчната база в Коматево среща си дават третият и вторият във временното класиране, като разликата между тях е 9 точки. Двата тима влизат в двубоя от много различни позиции. Докато жълто-черните все още са без загуба от началото на пролетния полусезон с 2 победи и 2 равенства, армейците се намират в криза след две поредни издънки, които на практика разбиха мечтите им за спечелване на шампионската титла и през този сезон.
И ако равенството във вечното дерби с Левски бе прието по-спокойно, то срамното представяне и нулево реми с последния Царско село предизвика сериозни смущения в Борисовата градина. Стойчо Младенов е длъжен да изправи тима си на крака и да го изкара от кризата, но предстоящата визита не му носи добри спомени. Припомняме, че именно визита на Ботев Пловдив в Коматево бе последната среща на Екзекутора на Ливърпул начело на ЦСКА при предишния му престой в клуба. Тогава армейците отново бяха в серия от две издънки (загуби с 0:2 от Локо София и 0:1 от Берое), като не успяха да се справят и срещу канарчетата (0:2), пише "Тема спорт". Няколко дни по-късно Младенов си тръгна от „Българска армия“. Задачата за опитния специалист и този път няма да е никак лесна, като Ботев е един от най-силните домакини в първенството с цели 9 успеха от общо 11 мача от началото на сезона, което прави 82% успеваемост.
Единствено Лудогорец и Черно море си тръгнаха с победи от Коматево, а ЦСКА ще опита да се превърне в третия тим, надиграл футболистите на Азрудин Валентич на собствения им терен. При негативен резултат за ЦСКА днес не е изключено за пореден път в последните години да станем свидетели на треньорски сътресения на „Българска армия“. Днешният мач ще е под № 200 за Стойчо Младенов като треньор в първенството.
Босненският наставник на Ботев се намира в далеч по-добра ситуация, като в последната година успя да предаде идеите си на своите футболисти, които показват все по-голяма стабилност, и целта им е да завършат сезона като медалисти. Очаква се Азрудин Валентич да направи две промени спрямо състава, стартирал при равенството 2:2 срещу ФК ЦСКА 1948 Сф в последния кръг. Сред 11-те ще се завърнат Па Конате, когото ЦСКА ще опита да привлече през лятото, и Мохамед Брахими, който беше взет от Пирин през зимата, но все още не успява да навлезе в добър ритъм с жълто-черната фланелка. В групата за срещата ще попадне и 20-годишният Джак Лейн, който блесна с гол в дебюта си срещу Локомотив Пловдив (2:0), а седмица по-късно се разписа и за дубъла на канарчетата при победата с 3:0 над Миньор Перник във Втора лига. Тимът ще бъде воден от капитана Тодор Неделев, който заедно с Брахими ще действа зад гърба на централния нападател Бароан, отчел се с две попадения срещу ФК ЦСКА 1948 Сф.
Армейците от своя страна се надяват да могат да използват капитана си Юрген Матей. Нидерландецът претърпя операция на ухото след дербито с Левски, но вече тренира пълноценно и ще попадне в групата за мача с Ботев. Дали ще стартира обаче, ще бъде решено в последния момент. Сред 18-те може да попадне и привлеченият през зимата Браян Морено, който заради проблеми с травма все още не е направил дебют. От състава на ЦСКА се очаква не само победа, но и много по-добра и динамична игра спрямо показаната срещу Царско село, когато отборът имаше отчайващо лице. На върха на атаката ще започне Жорди Кайседо, който не е имал голова суша, по-дълга от два двубоя от началото на кампанията.
Снимка: Lap.bg







Как зехтинът влияе на кръвното ни налягане
Най-лесните бананови палачинки (РЕЦЕПТА)
Унищожават природен феномен - кой и защо пресушава Клептуза?
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам
Как да изградим увереност?
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Злати Чуканова и Викторио Илиев на четвъртфинал в Сърбия
Андреа Нисева ще се бори за европейското злато в Самоков
Християн Георгиев с бронз от Европейското по таекуондо
Станка Златева поздрави Георги Мърков-младши след европейската титла в Самоков
Метформинът действа вероятно основно в червата
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментар13:12 | 24 апр 2024 г.
17:51 | 21 мар 2022 г.
17:46 | 21 мар 2022 г.
22:26 | 20 мар 2022 г.
19:04 | 20 мар 2022 г.
18:28 | 20 мар 2022 г.
17:40 | 20 мар 2022 г.
16:49 | 20 мар 2022 г.
16:45 | 20 мар 2022 г.
16:39 | 20 мар 2022 г.
Напиши коментар