ЦСКА удари с 2:0 Славия на "Овча купел" в първи двубой от полуфиналите за Купата на България.

"Армейците" дръпнаха в резултата след автогол на Гьоко Зайков. Бившият защитник на Левски прати топката в собствената си врата в 22-ата минута. Иван Турицов пък вкара дузпа в 90-ата минута.

Така ЦСКА взе комфортен аванс преди срещата реванш след седмица на "Армията".

Доста неприятен инцидент сътвориха феновете на "червените" в 64-ата минута, когато съдията Никола Попов прекъсна за пет минути мача заради хвърлени факли и счупени седалки на терена.

Утре е другата полуфинална среща между Лудогорец и Левски.

Домакините започнаха по-уверено и в десетата минута Радослав Кирилов се възползва от грешка на Амос Юга и върна топката към Мартин Петков, който отблизо стреля слабо и Димитър Евтимов изби топката в ъглов удар.

В 18-ата минута Брадли Мазику центрира в наказателното поле. Кълбото беше изчистено в Георги Йомов, който шутира, но Светослав Вуцов спаси вратата си от попадение.

Четири минути след това Маурисио Гарсез проби към наказателното поле и центрира към Жорди Кайседо, но Гьоко Зайков, който в опита си да спре нападателя на "червените", прати топката във вратата на Славия.

В 32-ата минута Тони Тасев подаде с глава към наказателното поле за Мартин Петков, чийто шут мина покрай вратата на гостите.

Втората част започна равностойно, без положения пред двете врати. След точно един час игра Зайков засече с глава центриране от корнер, но ударът му мина над вратата.

В средата на полувремето двубоят беше прекъснат за близо десет минути заради хвърлени димки и други предмети към терена от страна на агитката на ЦСКА.

В 70-ата минута влезлият като резерва Кристиян Добрев шутира от наказателното поле, но Евтимов отби топката. Последваха опити за гол и на Радослав Кирилов и Гьоко Зайков, но отново стражът на "червените" се намеси решително.

Девет минути преди изтичане на редовното време Маурисио Гарсез отблизо не успя да се разпише при центриране и неточност в защитата на "белите".

В 90-ата минута Жорди Кайседо подаде в наказателното поле, Ертан Томбак пресече подаването, но игра несръчно, забави се и Федерико Варела чукна топката, а защитникът на Славия го фаулира в наказателното поле. Главният съдия Никола Попов отсъди дузпа, която беше реализирана от Иван Турицов.

Реваншът между двата отбора е на стадион "Българска армия" през следващата седмица. В другия полуфинален двубой в сряда един срещу друг застават Лудогорец и Левски.

Славия - ЦСКА 0:2

0:1 Гьоко Зайков (22-автогол)

0:2 Иван Турицов (90-owpmd)

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 29. Зайков, 23. Виячки, 4. Соарес, 17. Дост, 77. Вълчев, 20. Цонев, 10. Кирилов, 88. Тасев, 9. Петков

ЦСКА: 25. Евтимов, 19. Турицов, 4. Кох, 21. Юга, 18. Мазику, 24. Мухар, 3. Жеферсон, 5. Варела, 27. Гарсес, 10. Йомов, 9 Кайседо