Министърът на спорта Радостин Василев прие шефовете на ЦСКА на среща, като основната тема отново бе стадион „Българска армия“. От страна на „червените“ присъстваха Данаил Ганчев, адвокат Станислав Трендафилов и изпълнителният директор Филип Филипов.
„Благодаря на ММС, министър Василев, както и екипът му за това, че днес сключваме споразумението, което е следващата стъпка да изградим нашия нов дом – стадион „Българска армия“, който ще бъде за нашите деца.
Да се постигне и нещо хубаво в спорта като цяло. За детайлите ще бъдете информирани в максимално кратки срокове. Смятам, че с помощта на министерството и това, че ще вървим ръка за ръка по издаването на документи. Надяваме се до края на годината това да се случи, за да може през 2023-а година да има първа копка", заяви Данаил Ганчев.
„Крачката е много по-голяма от 2019-а година, защото сега има взаимоотношения между държавата и ЦСКА и няма пречки за изграждането на нов стадион", пък коментира Филип Филипов.
Двете страни постигнаха споразумение, след като ЦСКА се разплати на държавата. Ето какво написаха "армейците" в клубния си сайт:
"Армейци,
Ползотворното ни и конструктивно сътрудничество с Министерството на младежта и спорта, както и желанието на двете страни да бъдат част от прозрачен, законен и коректен процес за построяването на новия стадион на ЦСКА, доведе до нова решителна стъпка по сбъдването на нашата всеобща мечта.
Уведомяваме Ви, че ръководството на клуба вече е изчистило финансовите ни задълженията към държавното дружество "Сердика спортни имоти". След направеното от наша страна значително и финално плащане от 3 138 670.53 лева балансите показват, че ЦСКА вече е погасил изцяло дължимата към държавата обща сума в размер на 6 милиона и половина лв.
Въпреки непредвидените обстоятелствата и трудната икономическата конюнктура в българския и международния бизнес, Ви информираме, че клубът и ММС сключиха така дългоочаквания договор за партньорство и вече можем да предприемем реални действия за строежа на новия ни дом - стадион "Българска армия".
Предстои сериозна работа по издаване на съответните разрешителни и съгласувания, но вярваме, че нещата ще се развиват вече в по-бързи и оперативни темпове и до края на календарната година ще бъдат завършени необходимите документални процедури", споделиха от ЦСКА.








Празникът на черешата в Кюстендил събира хиляди гости
Американските самолети започнаха да напускат летище "Васил Левски"
Халкидики се превърна в звездата на пазара на ваканционни жилища
БГ пилот с опит за “Гинес”: 1021 излитания и кацания за 14 часа
Зеленски: Украинските ракети "Фламинго“ успешно са поразили руски военен завод ВИДЕО
Колоната от коли в посока Гърция е над километър ВИДЕО
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар15:41 | 23 апр 2024 г.
21:20 | 5 май 2022 г.
18:47 | 5 май 2022 г.
17:34 | 5 май 2022 г.
17:25 | 5 май 2022 г.
Напиши коментар