ЦСКА - Левски, финал за Купата на България, стадион "Васил Левски", начало 17.00 часа.

Последните 10 срещи на ЦСКА във всички турнири: Общо 4 победи, 2 равенства и 4 загуби.

Последните 10 срещи на Левски във всички турнири: Общо 7 победи, 2 равенства и 1 загуба.

В последните 10 директни срещи "армейците" имат 4 победи, "сините" нямат победа и 6 пъти са завършили наравно.

Галерия

ЦСКА - Левски 0:1

Акценти:

1' Начало на мача!

9' Първи удар към една от двете врати, но Хосе Кордоба праща топката много встрани от целта.

17' Греъм Кери също е неточен, но ЦСКА показва, че е в мача.

19' Илиян Стефанов се измъква зад защитата на ЦСКА, но първото му докосване е отчайващо!

27' Тибо Вион с воле след хубаво центриране на Йомов, но топката минава покрай дясната греда!

36' Левски пак показва ентусиазъм. Груба грешка на Мено Кох, но Билал Бари не се възползва!

41' Цунами няма нищо общо с природното явление! Михайлович центрира отдясно, но футболистът с вихрено име не успява да засече от движение!

44' Точен удар от движение на Сундберг, но Бусато улавя като на тренировка.

45' Край на първото полувреме, което мина без голове!

46' Начало на второто полувреме!

53' Левски стартира втората част по-надъхано, но поне засега набляга само на емоцията.

57' ГООООООООООООООЛ!!!! Левски повежда след точен изстрел с левия крак на Илиян Стефанов!!!

61' Време за равносметка след час игра: ЦСКА все още няма нито един точен удар. Левски отправи два точни и вече владее топката в 56% от времето.

66' Нов пробив на Уелтън, но само корнер за Левски. "Сините" владеят положението.

74' Какъв пропуск на Уелтън! Михайлович сложи топката на главата на своя съотборник, но Уелтън не успява да засече отблизо!

80' Варела центрира отдясно и Гарсес се озова на великолепна позиция, но не успя да спре топката добре! Лъч надежда за ЦСКА, но времето на този финал изтича.

83' СНАРЯД на Цунами, но Бусато избива в корнер. Топката летеше точно под напречната греда!

85' Това не може да е истина! Драган Михайлович е оставен напълно непокрит след пас на Жоро Миланов, но би право в тялото на Бусато! Вратарят на ЦСКА спасява своите и интригата във финала!!!

86' Това беше ПЕТИ точен удар за Левски днес, срещу нито един за ЦСКА.

89' 60 секунди до края на редовното време. ЦСКА се намира в нокдаун. Ще успее ли да излезе от него с помощта на някакво чудо?

90' 5 минути добавено време!

95' Край на мача! Левски детронира ЦСКА и спечели Купата на България! Това е първи трофей за "сините" след 13 години пауза!!!