ЦСКА загуби от австрийския шампион Залцбург с 1:2 в контрола, която бе прекъсната десетина минути преди края й заради пострадал човек от публиката, който падна от трибуните на пистата до терена.

Станислав Шопов успя да открие резултата за "червените", но австрийците направиха пълен обрат с голове на Симич и резервата Адаму.

Треньорът на ЦСКА Саша Илич нямаше особен избор за защитата, като в центъра бе принуден да пусне Амос Юга и младия Християн Петров.

Лошите новини за него дойдоха и в този мач, като заради контузии бяха сменени принудително Жеферсон и Тибо Вион и още не се знае какво е състоянието им.

Шопов откри резултата за "червените" в 28-ата минута с чудесно изпълнение на пряк свободен удар. Той стреля отдясно, нито един футболист не успя да играе с топката и тя влетя в десния ъгъл на вратата на Мантъл.

Залцбург излавни малко след това, след като Бернардо с глава при корнер върна топката към другия стълб, където непокритият Симич я заби под напречната греда.

Австрийците бяха близо до пълен обрат още в следващата атака, като Овусу се измъкна сам срещу Бусато, но бразилският вратар спаси.

Залцбург все пак направи 2:1 в 52-рата минута, когато Адаму бе по-бърз от Бусато и отблизо вкара. Същият този Адаму малко по-късно бе спънат от Бусато, но съдията не отсъди дузпа, въпреки претенциите на австрийците. Вратарят на "червените" направи още две страхотни спасявания, преди да бъде сменен  от Димитър Евтимов. Малко по-късно се случи инцидентът и мачът бе прекратен.

Съставът на ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Амос Юга, Христиан Петров, Галин Минков, Жеферсон, Тибо Вион, Туфегджич, Станислав Шопов, Маурисио Гарсес, Калоян Кръстев (Димитър Евтимов, Федерико Варела, Йоан Бауренски)

Съставът на Залцбург: Мантъл, Ван дер Бремпт, Симич, Диара, Форсон, Тижани, Овусу, Ибертсбергер, Васкес, Молнар, Бернардо (Адаму)