ЦСКА победи Спортист (Своге) с 2:0 при представянето на отбора и новия треньор Саша Илич пред "червените" привърженици. Мачът бе последна проверка за вицешампионите преди началото на новия сезон в efbet Лига.

ЦСКА доминираше през първото полувреме срещу Спортист, но стигна до гол едва в 41-та минута. Калоян Кръстев стреля със задна ножица и Ивайло Василев отклони удара в страничната греда, след което топката попадна на пътя на Станислав Шопов. Силният шут на новото попълнение на "червените" също бе спасен от стража на Спортист, който обаче не успя да улови топката при последвалото центриране в наказателното поле. От това се възползва Марк-Емилио Папазов, който бе точен за 1:0.

Георги Николов пропусна първото чисто положение за Спортист в началото на второто полувреме, а в 55-ата минута ЦСКА вкара втори гол. Асен Дончев центрира пред вратата на гостите и Маурисио Гарсес засече топката за 2:0.

Последната контрола на ЦСКА завърши именно при този резултат. Първият мач на "червените" за новия сезон е срещу Арда Кърджали у дома.

ЦСКА - Спортист (Своге) - 2:0

голмайстори: 1:0 Марк-Емилио Папазов 41, 2:0 Маурисио Гарсес 55

ЦСКА: Густаво Бусато, Християн Петров, Амос Юга, Иван Турицов, Брадли де Нойер, Тибо Вион, Жеферсон, Лазар Туфегджич, Станислав Шопов, Марк-Емилио Папазов и Калоян Кръстев.

Спортист: Ивайло Василев, Сами Пилер, Борислав Стойчев, Богдан Костов, Галин Ташев, Александър Бастунов, Йоан Маринов, Илия Русинов, Кирил Янакиев, Ариф Ферадов и Георги Николов.