ЦСКА постигна трудна победа с 1:0 над Черно море в мач от 3-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Българска армия".

Единствения гол в срещата отбеляза юношата на "червените" Асен Дончев в 77-ата минута. Младокът се разписа след удар от движение от границата на наказателното поле, с което матира Иван Дюлгеров.

Така "армейците" събраха 7 точки, колкото има и лидерът Лудогорец. "Моряците" остават с 6 пункта и се намират на 3-та позиция.

В следващия кръг ЦСКА приема Берое (неделя от 21 часа), докато Черно море е домакин на Левски в понеделник от 20.45 часа.

ЦСКА бе по-настоятелен в атака през първото полувреме, но "червените" така и не стигнаха до чисто положение пред Иван Дюлгеров. Юрген Матей не успя да се възползва от центриране на Лазар Туфегджич в началото, а малко преди края Брадли де Нойер стреля високо над вратата от удобна позиция след корнер.

През второто полувреме и Черно море опита да стигне до гол, но "моряците" стигнаха само до неточен удар на Васил Панайотов и един на Матия Курьор в ръцете на Густаво Бусато.

ЦСКА пък продължи да натиска и в 78-та минута стигна до победния гол. Юрген Матей спечели втора топка в наказателното поле на Черно море след центриране от ъглов удар и подаде на влезлия от пейката секунди по-рано Асен Дончев, който преодоля Иван Дюлгеров с удар от дъгата на наказателното поле.

Това бе първи допуснат гол през сезона за Черно море, който доведе и до първа загуба. "Моряците" са само с точка пасив от лидерите Лудогорец и ЦСКА след три кръга.

ЦСКА - Черно море - 1:0

Голмайстор: 1:0 Асен Дончев 78

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Юрген Матей, Брадли де Нойер, Християн Петров, Амос Юга, Тибо Вион (78-Асен Дончев), Йоан Бауренски (58-Георги Йомов), Станислав Шопов, Лазар Туфегджич (63-Маурисио Гарсес) и Калоян Кръстев (58-Дюкенс Назон)

Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Цветомир Панов (85-Ангел Ангелов), Петър Босанчич, Виктор Попов, Васил Панайотов (85-Мартин Дичев), Матеус Клементе (85-Стефан Велев), Мади Кета (73-Атаир Мимито), Мазир Сула, Николай Златев (58-Велислав Василев) и Матия Курьор

София, ст.: "Българска армия"
Съдия: Георги Гинчев
Жълти картони: Калоян Кръстев, Тибо Вион, Иван Турицов (ЦСКА); Цветомир Панов, Матеус Клементе и Илиан Илиев-треньор (Черно море).