ЦСКА разби с 5:1 Берое в мач от 4-ия кръг на първенството, игран на стадион "Българска армия".

"Червените" вкараха два ранни гола, с което си подпечатаха успеха. Още в 5-ата минута Маурисио Гарсес откри резултата след асистенция на новото попълнение Брадли де Нойер.

В 18-ата и Тибо Вион се отчете с голово подаване към Дюкенс Назон, който се разписа във втора поредна среща за "армейците".

В 76-ата минута Брайън Морено окончателно сложи край на интригата. В 81-ата минута гостите стигнаха до почетен гол на Абубакар Тунгара, който вкара от дузпа.

Дълбоко в добавеното време и Иван Турицов беше точен от бялата точка, крайното 5:1 оформи Гарсес в 96-ата минута.

С победата ЦСКА събра 10 точки и отново се изравни с лидера в класирането Лудогорец. Берое остава с 4 пункта и заема 9-то място.

В следващия кръг хората на Саша Илич гостуват на Ботев Пловдив, който още е с нулев актив, докато старозагорци приемат Черно море. И двата мача са насрочени за неделя.

Домакините успяха да открият резултата още в петата минута. Бърза комбинация по земя в центъра изведе Брадли де Нойер сам на левия фланг. Нидерландецът направи ново ниско центриран по посока точката на дузпата и от движение Маурисио Гарсес вкара за 1:0.

В 18-ата минута нова добра атака на "червените" приключи с гол на Дюкенс Назон за 2:0. Хаитянинът надбяга бранителите на Берое и с диагонален удар с десния крак записа втория си гол с екипа на ЦСКА.

И след втория гол играта продължи да се води изцяло в половината на Берое, като старозагорци изглеждаха напълно неспособни да създадат каквото и да е пред вратата на съперника си.

В 70-ата минута Асен Дончев вкара гол, но той бе отменен заради засада на резервата Браян Морено.

След само шест минути обаче домакините все пак поведоха с 3:0 след гол на Морено, който се възползва от много добра акция по лявото крило на Лазар Туфегджич.

Берое все пак стигна до почетен гол в 81-вата минута. Той падна от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Мено Кох в собственото му наказателно поле. Зад топката застана Абубакар Тунгара, който с технично изпълнение намали на 1:3.

Това обаче далеч не бе всичко в мача. Резултатът стана  4:1 в полза на ЦСКА от нова дузпа в добавеното време. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Николай Николаев срещу Лазар Туфегджич, а капитанът Иван Турицов реализира хладнокръвно от 11-те метра.

Минута по-късно Маурисио Гарсес оформи крайното 5:1 след много груба грешка на вратаря на Берое Иван Караджов.

ЦСКА - Берое 5:1

Голмайстори: 1:0 Маурисио Гарсес 5, 2:0 Дюкенс Назон 18, 3:0 Браян Морено 76, 3:1 Абубакар Тунгара 81-дузпа, 4:1 Иван Турицов 90+4-дузпа, 5:1 Маурисио Гарсес 90+5

ЦСКА: Густаво Бусато - Асен Дончев (73-Лазар Туфегджич), Мено Кох, Християн Петров, Брадли де Нойер - Жеферсон (67-Йоан Бауренски), Тибо Вион (67-Амос Юга) - Георги Йомов (57-Иван Турицов), Станислав Шопов, Маурисио Гарсес - Дюкенс Назон (57-Браян Морено)
Треньор: Саша Илич

Берое: Иван Караджов - Димитър Стоянов (85-Божидар Пенчев), Стилиян Николов, Димитър Пиргов, Георги Динков, Рука - Лукас Мартинс, Серкан Юсеин, Симеон Мечев, Абубакар Тунгара - Спас Георгиев (85-Николай Николаев)
Треньор: Петър Хубчев

София, ст.: "Българска армия"
Съдия: Валентин Железов
Жълти картони: Жеферсон, Маурисио Гарсес (ЦСКА); Стилиян Николов, Абубакар Тунгара, Рука (Берое)

Снимка: Lap.bg