ЦСКА падна с 0:1 от Сейнт Патрикс в първи мач от третия предварителен кръг на Лига на конференциите.

Единственото попадение в двубоя заби Серж Атакай в 87-ата минута след брутална грешка на Асен Дончев.

Срещата реванш е след седмица в Ирландия.

През първото полувреме на Националния стадион "Васил Левски" не се случи абсолютно нищо интересно. Двата отбора подходиха много предпазливо, а когато имаха възможност да атакуват, нападанията завършваха с неточни центрирания или несполучливи опити за удар.

Една от малкото по-вълнуващи ситуации преди паузата бе в 31-вата минута, когато пред вратата на Сейнт Патрикс се създаде разбъркване, но в крайна сметка вратарят Джоузеф Ананг успя да овладее топката.

В последните секунди на първата част Амос Юга пробва далечен удар, но той мина на метри от страничната греда на вратата на Ананг.

Играта през второто полувреме определено се динамизира, най-вече от страна на домакините. Гостите обаче първи имаха възможност да открият резултата, при това на два пъти в рамките на 60 секунди.

В 51-вата минута центриране от фаул от фланга стигна до непокрития Оуен Дойл, който обаче не успя да засече топката. В следващата атака опорният халф Адам О'Райли избяга зад отбраната на ЦСКА, но в последния момент загуби баланс и не успя да нанесе удар.

Последваха по-силни минути за българския тим, което се дължеше и на влизането в игра на новите попълнения Джонатан Линдсет и Дауда Бамба, които записаха дебют с "червената" фланелка. Играта се пренесе трайно в половината на Сейнт Патрикс, като центриранията към вратата на Ананг следваха едно след друго.

При едно от тях в 75-ата минута Маурисио Гарсес стигна първи до топката, но ударът му с глава не намери очертанията.

Пет минути след това Сейнт Патрикс пропусна много добра възможност да открие. Гостите се озоваха в ситуация четирима на двама, но Били Кинг реши да стреля извън наказателното поле и не уцели вратата.

Две минути след това Юрген Матай сбърка при изнасянето на една топка, но Оуен Дойл отново не успя намери вратата на Густаво Бусато.

Минута по-късно хубава атака по земя изведе Станислав Шопов на добра позиция, но ударът с левия крак на плеймейкъра бе уловен от Джоузеф Ананг.

В 87-мата минута Сейнт Патрикс нанесе решителния си удар. Корнер пред вратата на гостите бе изчистен към централната линия, където Асен Дончев не успя да отиграе добре топката и тя бе открадната от влезлия минути по-рано Серж Атакайи. Бързоногият халф излезе очи в очи с Бусато и безпроблемно го преодоля, за да вкара на празна врата за 0:1.

В ответната домакините можеха да изравнят, но Ананг успя да избие в корнер. Отново вратарят на Сейнт Патрикс спаси мрежата си в добавеното време след диагонален удар на Браян Морено.

ЦСКА - Сейнт Патрикс 0:1

Голмайстор: Серж Атакай (87)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 16. Асен Дончев, 6. Християн Петров, 2. Юрген Матей – к., 5. Брадли Де Нойер, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 8. Станислав Шопов, 27. Маурисио Гарсез, 9. Дюкенс Назон, 11. Лазар Туфегджич

Сейнт Патрикс: 1. Джоузеф Ананг, 12. Хари Брокбанк, 5. Том Гривости, 4. Джо Редмънд, 19. Анто Бреслин, 6. Джейми Ленън, 16. Адам О`Райли, 2. Бари Котър, 8. Крис Форестър, 15. Били Кинг, 9. Еоин Дойл