ЦСКА смачка с 2:0 Сейнт Патрикс в Ирландия и с общ резултат 2:1 от двата мача се класира на плейоф в Лига на конференциите.

Головете за "армейците" в мача забиха Маурисио Гарсес в 11-ата минута и Иван Турицов в 81-ата от дузпа.

С тази победа армейците станаха първия български отбор в историята, който продължава напред след домакинско поражение в първата среща.

В плейофите за влизане в групите на турнира ЦСКА ще се изправи срещу швейцарския Базел, който елиминира датския Брьондби, след изпълнения на дузпи.

През първото полувреме възпитаниците на старши треньора Саша Илич започнаха по-силно и оказаха натиск още от самото начало на двубоя. В 11-ата минута се стигна до корнер, след който Тибо Вион центрира отдясно и Маурисио Гарсес хладнокръвно се разписа с глава от малкото наказателно поле за 1:0.

В 22-ата минута Иван Турицов овладя и подаде хубаво към Гарсес, който засече с десния крак от воле, но изстрелът му мина покрай вратата. Само 120 секунди по-късно Густаво Бусато показа класа и спаси много опасно положение.

Кинг изведе О'Райли в наказателното поле очи в очи със стража на армейците, който излезе и с великолепна намеса предотврати сигурен гол. В 35-ата минута Браян Морено получи топката пред дъгата на наказателното поле. Нападателят смени рязко посоката и стреля към десния ъгъл на вратата на ирландския тим, но Ананг плонжира и спаси.

В 41-ата минута Линдсет изведе Георги Йомов, който надбяга защитник на домакините, но Ананг излезе и изчисти силно напред топката. До почивката нямаше повече интересни ситуации и двата състава се оттеглиха към съблекалните с гол преднина за ЦСКА.

През втората част 31-кратните шампиони на България продължиха да атакуват в търсене на второ попадение. В 58-ата минута Георги Йомов изведе Морено вляво на наказателното поле и колубциецът стреля по диагонала, но отново стражът на домакините спаси.

В 79-ата минута Гарсес бе задържан в наказателното поле от Хари Брокбанк и съдията Хорациу Фешнич справедливо посочи бялата точка. Зад топката застана Иван Турицов, който в 82-ата минута не трепна и хладнокръвно прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, оформяйки крайния резултат 2:0.

До края домакините опитаха спонтанен натиск, но възпитаниците на Саша Илич бяха безпогрешни и напълно заслужено се поздравиха с крайния успех и продължават напред. След последния съдийски сигнал се получи спречкване между футболисти от двата отбора и в мелето Брадли де Нойер получи червен картон.

Сейнт Патрикс - ЦСКА 0:2

0:1 Гарсес (12)

0:2 Турицов (81)

Сейнт Патрикс: 1. Ананг, 12. Брокбанг, 5. Гривости, 4. Редмънсд, 19. Бреслин, 16. О'Райли, 6. Ленън, 2. Котър, 8. Форестър, 15. Кинг, 9. Дойл

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 4. Кох, 5. Де Нойер, 15. Вион, 21. Юга, 10. Йомов, 7. Линдсет, 27. Гарсес, 28. Морено