ЦСКА победи Септември с 1:0 в мач от шестия кръг на родната Първа Лига, игран на стадион "Българска армия".

"Червените" не демонстрираха познатото си високо ниво и изпитваха колебания срещу напористия си съперник.

Единственото попадение беше дело на Брайън Морено, вкарал малко след влизането си като смяна в 54-ата минута.

ЦСКА събра 13 точки и заема второ място, само на точка зад лидера ЦСКА 1948. Септември е 13-и с четири пункта.

През първото полувреме армейците владееха повече инициативата и имаха по-чистите положения за гол.

В 23-ата минута Енес Махмутович отправи първия удар към вратата на гостите като засече с глава центриране от корнер, но изпрати топката в аут. Само четири минути по-късно  Георги Йомов изведе великолепно Дюкенс Назон, който се озова сам срещу вратаря, но стреля встрани от целта.

В 40-ата минута Жеферсон отне топката и подаде на Линдсет. Норвежецът пък намери Йомов леко вдясно в наказателното поле на гостите, но националът, който също остана сам срещу вратаря шутира в аут. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част червените продължиха да атакуват и да търсят попадение. В 48-ата минута Дюкенс Назон отново пропусна сам срещу вратаря. Реферите отсъдиха засада, но положението бе доста спорно и при попадение щеше да се разгледа с ВАР.

Малко след това таранът напусна игра за сметка на Брайън Морено, което даде незабавен резултат. В 59-ата минута Линдсет отне и подаде към набралия отляво скорост Лазар Туфегджич. Той от своя страна изведе хубаво Морено на стрелкова позиция и колумбиецът майсторски се разписа за 1:0.

В 71-ата минута Линдсет се разходи в наказателното поле на Септември, преодоля няколко противникови състезатели и центрира елегантно към Жеферсон, който отправи удар с глава, но Шейтанов улови.

Девет минути след това Линдсет изведе Кръстев сам срещу стража на гостите, ала вместо да удвои резултата нападателят опита да подаде към свой съотборник, но твърде неточно. Дори Кръстев да бе реализирал, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като таранът се намираше в положение на засада.

До края на срещата нямаше повече голови положения и по този начин ЦСКА напълно заслужено победи Септември с 1:0, добавяйки нови три точки към своя актив в Първа лига.

ЦСКА - Септември 1:0
1:0 Брайън Морено - 60'

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков, 3. Джеферсон, 11. Лазар Туфегджич, 8. Станислав Шопов, 10. Георги Йомов (к), 7. Джонатан Линдсет, 9. Дюкенс Назон

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 16. Кристиян Пешов (к), 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 9. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 11. Мартин Ачков, 22. Мартин Стойчев, 17. Симеон Александров, 14. Мартин Стоянов.