ЦСКА обърна ЦСКА 1948 и спечели с 2:1 в мач от осмия кръг на родната Първа лига, игран на стадион "Българска армия".

Още преди началния съдийски сигнал легендата на домакините и настоящ треньор на гостите Любо Пенев беше посрещнат с бурни освирквания от феновете на ЦСКА.

Първото полувреме завърши без голове, но малко след почивката направилият голям пропуск през първата част Бастунов се реваншира и откри резултата.

Четвърт час преди края на мача реферът Радослав Гидженов изгледа спорна ситуация на повторение и отсъди дузпа за ЦСКА, вкарана от Иван Турицов.

За да бъде драмата пълна, в 87-ата минута Брадли де Нойер закова гостите с невероятен снаряд извън наказателното поле. Той стреля мощно дори по-далеч от дъгата, топката се отби в напречната греда и влетя в мрежата.

Така ЦСКА събра 16 точки и се изстреля на трето място в таблицата, докато лидерът в класирането ЦСКА 1948 остава със 17 пункта.

През първото полувреме ЦСКА започна по-активно и още във втората минута Дюкенс Назон отправи изстрел към противниковата врата, но топката премина над вратата.

В 21-ата минута Бастунов от гостите пропусна изгодно положение, дошло след грешка на Менно Кох. Десет минути преди почивката Браян Морено стреля от дистанция, но топката профуча встрани от вратата на Наумов.

По-късно Джонатан Линдсет преодоля Охене и намери Гарсес, който потърси Назон, но нападателят се размина с кълбото и не съумя да се разпише. До края на първото полувреме нямаше други интересни ситуации и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част гостите от Бистрица съумяха да открият резултата в 52-ата минута, когато в току-що появилият се на терена Кирилов подаде към Бастунов, който не сгреши.

ЦСКА реагира мигновено и в 58-ата минута бе много близо до изравнително поапдение след удар с глава на Назон от корнер, който бе блокиран, а при добавката изстрелът на Маурисио Гарсес излетя в аут. Секунди по-късно Иван Турицов отправи топовен изстрел от воле от над 20 метра, но изпълнението премина на сантиметри над напречната греда.

Последва двойна смяна в състава на армейците и Дауда Бамба и Лазар Туфегджич замениха Дюкенс Назон и Браян Морено. Момчетата на Саша Илич, който в този двубой бе наказан и изгледа срещата от трибуните продължиха да атакуват и в 69-ата минута Бамба се озова сам срещу вратаря на гостите, но изстрелът му бе спасен.

Четири минути по-късно Линдсет отправи мощет шут от границата на наказателното поле, но Наумов изби в корнер. Последва центриране на норвежеца от ляво, след което се стигна до невероятно разбъркване в наказателното поле, при което първо Елитон от гостите игра с ръка, след което Амос Юга стреля над гредата. Ситуацията бе прегледана с ВАР лично от главния съдия, който справедливо посочи бялата точка. Зад топката застана щатният изпълнител на дузпи Иван Турицов, който хладнокръвно се разписа за 1:1.

Червените продължиха да атакуват и Линдсет изведе Бамба на чиста позиция, който копна топката останал сам срещу Наумов, но топката кацна над напречната греда.

Мощният домакински натиск продължи до края и в 87-ата минута логичното се случи, когато Юрген Матай подаде към Брадли де Нойер, който с мощен и изключително точен изстрел от далечна дистанция намери горния десен ъгъл на вратата, като топката първо се отби от горната греда и влезе неспасяемо в мрежата на Наумов за 2:1.

В последната минута Елитон от гостите получи втори жълт и съответно червен картон и напусна преждевременно терена. В продължението на срещата армейците можеха да направят преднината си още по-изразителна, но нямаха шанс пред гола и в крайна сметка се поздравиха с напълно заслужена победа с 2:1.

ЦСКА - ЦСКА 1948 2:1

0:1 Ангел Бастунов - 52'
1:1 Иван Турицов - 78', дузпа
2:1 Брадли де Нойер - 87'

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 4. Мено Кох, 2. Юрген Матей, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон, 21. Амос Юга, 7. Джонатан Линдсет, 28. Браян Морено, 27. Маурисио Гарсес, 9. Дюкенс Назон

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 14. Елитон, 2. Джонатан Перейра, 6. Карлос Охене, 18. Ивайло Чочев, 58. Октавио, 7. Марио Топузов, 20. Ангел Бастунов, 10. Георги Русев