ЦСКА срази с 4:0 като гост Ботев Враца в мач от 15-ия кръг на efbet Лига.

До голяма степен "червените" си подпечатаха успеха още през първото полувреме. В 6-ата минута Марселино Кареасо откри головата си сметка, след като засече отлично центриране на Тибо Вион.

В 34-ата минута гостите удвоиха преднината си след светкавична контра. Дюкенс Назон елегантно отклони към Лазар Туфегджич, който нямаше как да сбърка пред опразнената врата.

В 80-ата минута Станислав Шопов със страховит удар матира Красимир Костов. Крайният резултат оформи Браян Морено в добавеното време.

С победата ЦСКА остава на върха с 34 точки, докато врачани заемат 12-то място с 11 пункта.

В следващия кръг за "армейците" предстои ново гостуване - на Арда Кърджали, докато Ботев приема Берое.

През първото полувреме армейците тотално надиграха своя опонент и още в 6-ата минута поведоха в резултата. Тибо Вион пусна наляво към Брадли де Нойер, който му върна топката, а французинът я центрира в наказателното поле, където Марселино Кареасо я засече с технично отиграване във вратата на Костов. Това бе дебютно попадение за Кареасо с червената фланелка.

В 23-ата минута червените имаха шанс за втори гол, но Лазар Туфегджич нацели напречната греда след мощен шут от близка дистанция. В 32-ата минута Назон излезе на добра позиция и стреля, но Костов изби в ъглов удар.

След центрирането Матей стреля с глава, но над вратата. ЦСКА продължи да атакува и в 35-ата минута логичното се случи, когато Маурисио Гарсес направи страхотен пробив и намери Дюкенс Назон в наказателното поле, а хаитянинът пусна технично с пета към Лазар Туфегджич, който прати топката в опразнената врата, разписвайки се за 2:0.

В 39-ата минута Тибо Вион стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Костов. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка с два гола аванс за момчетата на Саша Илич.

Втората част стартира с опасна атака за червените, при която Назон на няколко пъти финтира Фераресо, след което топката стигна до Туфегджич, който шутира, но стражът на домакините спаси. Последва тройна смяна в  състава на ЦСКА, при която играта напуснаха Дюкенс Назон, Тибо Вион и Лазар Туфегджич, а на тяхно място на терена се появиха Браян Морено, Жираир Шагоян, Джонатан Линдсет.

Малко по-късно старши треньорът на ЦСКА Саша Илич направи още две промени, като Бисмарк Чарлс и Станислав Шопов замениха Марселино Кареасо и Маурисио Гарсес. В 80-ата минута с едно от първите си докосвания на топката Шопов реализира изключително красив гол с фалцов изстрел от дъгата на наказателното поле в горния ляв ъгъл на Красимир Костов.

До края на срещата армейците продължиха да атакуват и в последната минута Турицов направи хубав пробив по дясното крило, подавайки остро пред малкия пеналт, където Бисмарк Чарлс с едно докосване намери Морено, който хладнокръвно се разписа за 4:0, оформяйки крайния резултат. По този начин ЦСКА записа нова напълно заслужена победа като гост над Ботев (Враца).

Ботев (Враца) - ЦСКА 0:4

Голмайстори: 0:1 Марселино Кареасо 6, 0:2 Лазар Туфегджич 35, 0:3 Станислав Шопов 80, 0:4 Браян Морено 90+1

Ботев Враца: Красимир Костов, Антонио Георгиев, Диего Фераресо, Даниел Генов (85-Сантяго Монтоя), Мирослав Маринов (68-Жан Пиер Да Силва), Браян Переа, Меси Биатумусока (49-Мартин Кавдански), Браян Мендоса, Клери Сербер (46-Стефан Гаврилов), Том Рапнуи, Йохан Валбуена (46-Венцислав Христов)

ЦСКА: Густаво Бусато, Юрген Матай, Иван Турицов, Християн Петров, Жеферсон, Брадли Де Нойер, Маурисио Гарсес (78-Станислав Шопов), Тибо Вион (68-Джонатан Линдсет), Марселино Кареасо (79-Бисмарк Чарлс), Лазар Туфегджич (68-Браян Морено), Дюкенс Назон (68-Жираир Шагоян)

Враца, ст.: "Христо Ботев"
Съдия: Васимир Маруан Ел-Хатиб
Жълти картони: Меси (Ботев); Иван Турицов, Дюкенс Назон (ЦСКА)