ЦСКА направи нова важна титла към мечтата - титла.

Тимът на Саша Илич постигна поредната си победа през сезона. Този път жертвата на "червените" бе коравият тим на Славия - 2:0 в "Овча купел" в мач от 25-ия кръг на Първа лига..

Мено Кох откри резултата в 62-ата мин. 5 по-късно Назон оформи крайното 2:0.

С успеха ЦСКА си върна преднината от 4 точки пред преследвача си Лудогорец. Славия пък остава на 7-о място.

На вратата на "белите" започна Георги Петков. Така стражът подобри собствения си рекорд за най-възрастен играч в родния елит. Петков е на 47 години и 27 дни, а днес бе първия му мач за сезона.

Треньорът на ЦСКА - Саша Илич, явно е доста недоволен от играта на футболистите си при загубата 1:2 от Черно море за купата през седмицата. Сръбският специалист направи 5 промени, в сравнение със срещата с "моряците". На пейката останаха капитанът Матей, Петров, Линдест, Гарсес и Марселино. На тяхно място сред стартовите 11 започнаха съответно Кох Махмутович, Шопов, Жеферсон и Чарлс.

В първите 30 минути двата тима не стигнаха до нищо запомнящо се. Първото такова на терена дори не бе футболно. Тибо Вион получи тежък удар от Велко Йеленкович. Играчът на ЦСКА падна на земята. Той бе изнесен на носилка. А линейка веднага откара Вион в болница.

Домакините от "Овча Купел" пратиха топката в мрежата на "армейците". Галин Иванов стреля от границата на наказателното поле в 33-ата мин. Топката рикошира в Мено Кох и излъга Бусато, след което влетя в мрежата му. Изненадващо обаче страничният съдия вдигна високо флага си за засада. Главният рефер Станислав Тодоров бе извикан да преразгледа ситуацията с помощта на ВАР и потвърди решението на своя помощник - гол няма.

Едва в последните минути на първата част "червените" се активизираха в предни позиции.

Топката попадна у Махмутович след карамбол в наказателното поле. Играчът на ЦСКА веднага стреля, но ударът му бе блокиран от Томбак.

Хайнц бе изведен на стрелкова позиция в добавеното време, но стреля неточно.

В 53-тата минута гол на ЦСКА също бе отменен. Тобиас Хайнц изведе с дълго подаване Дюкенс Назон. Хаитянинът се измъкна зад защитата на „белите“ и се озова очи в очи с Георги Петков. Голаджията на "червените" преодоля без проблеми вратаря на Славия, но страничният съдия размаха флага си. ВАР потвърди преценката на съдиите, че Назон е бил с малко зад гърба на "белите" бранители.

Девет мин. по-късно "армейците" все пак откриха. Мено Кох засече с глава центриране от корнер на Тобиас Хайнц и прониза Петков.

В 67-ата мин. ЦСКА капарира победата. Назон не сбърка от няколко метра и удвои преднината на "червените".

Славия сбърка при изнасянето на топката. Браян Морено подаде към Хайнц на десния фланг. Офанзивният играч на ЦСКА видя свободния Назон в пеналта, а хаитянинът направи най-лесното - да прониже вратата на Петков

Следващият мач за ЦСКА е в понеделник след Великден. "Червените" ще мерят сили с вечния враг - Левски.

В 90-ата мин Браян Морено можеше да направи резултата класически. Колумбиецът отигра триково с пета, но ефектното му изпълнение мина на около метър встрани от вратата.

Кристиян Добре тества с мощен шут Бусато в продължението на мача, но стражът се бе позиционирал добре и спаси без проблеми.

Славия - ЦСКА 0:2

Голмайстори: 0:1 Кох (62); Назон (67)

Стартови състави:

Славия: Георги Петков, Ертан Томбак, Емил Виячки, Натан Гасама, Людовик Соарес, Велко Йеленкович, Чунг До, Галин Иванов, Емил Стоев, Тони Тасев, Ахмед Ахмедов

ЦСКА: Густаво Бусато, Мено Кох, Енес Махмутович, Амос Юга, Брадли Де Нойер, Тибо Вион, Станислав Шопов, Жеферсон, Тобиас Хайнц, Бисмарк Чарлс, Дюкенс Назон