ЦСКА няма да жали средства в борбата за шампионската титла през следващия сезон, пише "Тема спорт"
През изминалата кампания армейците бяха изключително близо до трофея, но в крайна сметка останаха с празни ръце за сметка на Лудогорец. Както вече писахме, в Борисовата градина стягат мащабна селекция в опит да затвърдят силните си позиции, а за целта ще бъдат извадени и няколко милиона.
Още през миналото лято червените предприеха смяна на курса и спряха да разчитат изцяло на свободни агенти, а за няколко футболисти като Джонатан Линдсет, Брадли де Нойер и Марселино Кареасо бяха платени трансферни суми. Сега тази тенденция ще продължи, като ЦСКА вече е отправил по-високи оферти, отколкото за въпросните играчи. През лятото на „Българска армия“ ще пристигнат между 7 и 9 нови футболисти, а поне половината от тях ще бъдат купени от клубовете, с които са обвързани. Това ще бъде и най-скъпото трансферно лято за червените от над 15 години.
Техните най-високоплатени селекции датират от летата на 2002 година (тогава сред привлечените са Велизар Димитров, Емил Гъргоров, Жоао Карлос), 2003 г. (Лео Лима, Родриго Соуса) и 2007 г. (нападателят Ней, защитникът Никола Вуядинович). Тази селекция предшества и последната досега титла на ЦСКА от сезон 2007/2008.
31-кратните шампиони ще се подсилят във всички линии, като водеха преговори за еквадорския национал Майкъл Естрада. Нападателят, който е собственост на мексиканския Толука е следен от няколко клуба, сред които Пумас и Емелек, а към момента е по-вероятно да остане от другата страна на Атлантическия океан, отколкото да пристигне в Европа.
Снимка: БГНЕС







Времето в сряда: Облачно, дъждовно и застудява
Какви проблеми причинява нискокачественото гориво?
Рецепти за закуски с тиква и чиа
Лесни начини за почистване на дома без химии
Как да живеем по-добре според аюрведа
Преместване на град в Арктика: Защо жителите на Кируна се чувстват изоставени в студа?
Проучване: 75% повече валежи в пустинята Сахара във втората половина на XXI век
Ето защо Ана де Армас е скъсала с Том Круз
Cadillac сложи космическа цена на своя флагман
Японци развенчаха мита за LED фаровете
Eто го новото Renault Twingo
5 проблема, които нискокачественото гориво причинява
Националите на лагер в Гърция преди Европейското първенство в Будапеща
Девин Хейни: „Кроуфорд вече е постигнал всичко, време е да се оттегли“
Валтър Уокър: „Не съм готов за топ 10 на тежка категория в UFC — имам още много да уча“
Агит Кабайел ще защитава временната си титла на WBC на 10 януари в Германия
Нов нехормонален медикамент при менопауза одобри FDA
Памуклийка – древна билка от помощ при съвременни заболявания
Захарен диабет тип I при деца - хранене и инсулинолечение
В УМБАЛ „Света Марина“ – Варна спасиха петдневно бебе с рядка вродена аномалия
Коментари
Напиши коментар07:58 | 19 юни 2023 г.
07:50 | 19 юни 2023 г.
Напиши коментар