Бившият футболист на Литекс и ЦСКА Еуген Трика даде обширно интервю пред румънското издание gsp.ro по повод предстоящия в четвъртък реванш между Сепси и „армейците“ от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Българският вицешампион има да наваксва изоставане от 0:2 след първия мач на „Българска армия“.
Трика сподели, че не би бил толкова изненадан, ако ЦСКА успее да отстрани носителя на Купата на Румъния, защото разполага с огромен бюджет от 16 милиона евро. Той коментира и слуховете, че може да замени Саша Илич начело на софиянци. В крайна сметка Нестор Ел Маестро ще води ЦСКА.
„Бях на стадиона за първия мач в София и беше неприятна изненада за мен представянето на ЦСКА. Очаквах нещо съвсем различно. Сепси ми остави много, много добро впечатление. Те играха перфектно и в двете фази, когато имаха топката, знаеха какво да правят с нея. Те контраатакуваха остро и създават доста проблеми на българите. Играха смело, имаха голяма вяра в себе си! Никога не съм очаквал този резултат“, каза Трика.
„Нормално беше да има треньорска смяна в ЦСКА след този мач. Сега дойде Нестор Ел Маестро, треньор, който е бил в отбора преди, който знае каква е ситуацията в такъв клуб, играчите знаят. Мисля, че четвъртък в Сфънту Георге ще бъде съвсем различен мач. Когато се смени треньорът, играчите ще имат различно отношение. Между другото, играчите дори не стигнаха до 25 процента от атмосферата, която създадоха феновете на стадиона, невероятно. Фантастично“, продължи бившият румънски футболист.
„Реваншът ще бъде различен, много по-труден за Сепси. Те трябва да са концентрирани и да не изостават в резултата. ЦСКА е сила в България, голям отбор, с традиции, с история, с пари, с бюджети. Когато имаш бюджет от 16 милиона евро, нормално е да търсиш успехи. Те ще дойдат да спечелят в Сфънту Георге и да се класират напред“.
„Четох, че името ми се спряга за заместник на Саша Илич. Мисля, че името ми се появи само защото присъствах на мача с шефа и те вероятно направиха връзка, че мога да бъда следващият треньор на отбора. Медиите спекулираха със ситуацията“, каза още Трика, след което коментира темата за истинското ЦСКА.
„Истинският ЦСКА е отборът, който играе срещу Сепси. Ситуацията е същата като в Румъния с ФКСБ и Стяуа. Казвам, че истинският ЦСКА е този, който играе със Сепси! Вижте къде има голяма маса привърженици и вижте колко бяха на „Васил Левски“ на другия ЦСКА 1948 срещу ФКСБ. ЦСКА си е ЦСКА, Стяуа е ФКСБ“, смята Трика.







Плаж без море: Река Лева край Враца привлича стотици в летните жеги
От детска мечта до битка с огъня: Историята на един български огнеборец
Нова формула за минималната заплата може да замени сегашния механизъм (ВИДЕО)
Държавата с нов план за археологическите обекти по примера на Италия и Гърция
След донорска акция: Българка спаси живота на трима германци
Заради Иран: Тръмп използвал Air Force One като примамка, камион го откарал до таен самолет ВИДЕО
Без газ и нефт: Активисти на "Грийнпийс" с акция върху анкера "Кайрос" в Бургас
Нелепа катастрофа: Самолет блъсна Фиат Панда ВИДЕО
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
Силно представяне на българските таекуондисти в Сърбия
Ивайло Гоцев разкри 4 възможни съперници за Мурат Гасиев
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Как децата говорят за стреса показва потенциален риск за психичното здраве
Планетарната диета влияе благоприятно върху мозъчното здраве и задържа младостта
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Коментари
Напиши коментар16:15 | 2 авг 2023 г.
Напиши коментар