Във Франция направиха анализ на представянето на Матиас Фаетон в ЦСКА. Сайтът maligue2.fr проследи пътя на нападателя от Гренобъл към „Армията“. Очакванията към национала на Гваделупа бяха големи, когато подписа с червените през лятото.

„След 86 мача в Лига 2 с 13 гола и 10 асистенции за Гинган и Гренобъл Матиас Фаетон отлетя за българския елит, където стана част от ЦСКА. Той сякаш вече бе извлякъл максимума от Лига 2. В началото трудно си проправи път и в Гренобъл, който го взе през лятото на 2022-ра. Вкара първия си гол чак на 1 октомври за 2:2 при гостуването на Сент Етиен, а след две седмици се разписа още два пъти при класиката срещу Ниор, отново като гост, за да завърши кампанията с 9 попадения (6 през пролетта). Сходно начало на сезона нападателят имаше и в ЦСКА – първото му попадение падна пак през октомври, но за победата над Пирин. До момента е записал 19 срещи, 1215 минути, 2 гола и 3 асистенции. Както и в Гренобъл, най-често е използван като нападател. Въпреки статистическия принос, който все още остава скромен, Фаетон продължава да се ползва от доверието на старши треньора и по този начин може да продължи адаптацията си към българското първенство. Напролет Матиас го очаква голяма битка за титлата“, анализира сайтът maligue2.fr, цитиран от Тема спорт.

Снимка: БГНЕС