ЦСКА приключи с победа подготвителния си лагер в Турция. „Червените“ треснаха с 2:1 деветия в чешкото първенство Бохемианс Прага в последната си контрола на турска земя.

Успехът за армейците донесоха Дюкенс Назон и Матиас Фаетон. Хаитянинът, който към момента се размина с изходящ трансфер, откри резултата в 9-ата минута. Фаетон узакони победата на родния гранд в 52-ата минута. За чехите се разписа Матиас Козак в 82-ата минута.

Така „червените“ приключиха лагера си с 2 победи и 2 две загуби. Другият успех дойде в предишната среща със словашкия Тренчин. Преди това хората на Нестор Ел Маестро загубиха последователно от Корона Келце и Трактор.

На старта на зимната си подготовка ЦСКА би с 5:3 Литекс. „Червените“ ще се представят за пролетния дял от шампионата в Първа лига в контрола срещу Септември Сф на 10 февруари.

Двубоят започна с добра ситуация за чехите. Браян Кордоба обаче се намеси и предотврати по-сериозна опасност пред вратата на Димитър Евтимов. Малко след това топката все пак се озова в мрежата на „червените“ след изпълнение на корнер, но голът бе отменен заради фал срещу стража на армейците.

В 8-ата минута Хайнц шутира коварно от дъгата на пеналта, но вратарят се справи. Само секунди по-късно ЦСКА откри резултата. Фаетон изведе Назон, след което хаитянинът  финтира вратаря Райхъл и вкара в опразнената врата – 1:0.

Четири минути по-късно Назон пропусна шанс да удвои. В средата на първото полувреме Шакич получи травма и се наложи да бъде сменен от Улаус Скаршем.

В 37-ата минута се стигна до нов фрапантен пропуск. Назон отново не успя да порази целта. Турицов центрира отдясно, а хаитянинът се оказа непокрит, но стреля неточно.

Малко след антракта чехите вкараха нов гол. Попадението отново беше отменено, този път заради нарушение срещу Марселино Кареасо.

Така се стигна до 52-ата минута когато ЦСКА удвои преднината си. Матай изведе Фаетон. Нападателят проби в пеналта и без проблеми реализира за 2:0.

Няма и минута по-късно Назон не успя да направи преднината класическа. Той пробва да прехвърли вратаря, но кълбото премина на сантиметри от дясната греда. След това с пропуски се отличиха норвежците Линдсет и Хайнц.

Четвърт час преди края на редовното време Бохемианс можеше да върне едно попадение, но кълбото рикошира в крака на играч в червено и излезе в корнер.

В 82-рата минута Матиас Козак намали изоставането на Бохемианс и върна чехите в мача. Той остана непокрит около точката за изпълнение на дузпа и хладнокръвно преодоля появилият се вече под рамката Густаво Бусато за 2:1.

До края ЦСКА не успя да направи победата си по-изразителна след пропуски на Скаршем и Асприля.

ЦСКА  - Бохемианс Прага 2:1

Голмайстори: 1:0 - Дюкенс Назон (9), 2:0 - Матиас Фаетон (52),2:1 – Матиас Козак (82)

Стартови състави:

ЦСКА : 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай, 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 17. Емануел Шакич, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 9. Дюкенс Назон

Бохемианс Прага: 12. Райхъл, 6. Беран, 7. Хибш, 10. Матушек, 14. Кадлец, 17. Хала, 19. Коварик, 22. Вондра, 28. Хулка, 33. Прекоп, 34. Крапка