ЦСКА победи само с 1:0 Септември София при официалното представяне на отбора за пролетния дял от шампионата в Първа лига. Контролата срещу лидера във Втора лига се проведе на базата на „червените“ в Панчарево, а успехът за самочувствието на армейците донесе Християн Петров.

Младият бранител са разписа в 57-ата минута. Спарингът ще запомни и с повторния дебют на Фернандо Каранга с екипа на ЦСКА след 2045 дни, макар че той е неофициален заради характера на срещата.

Бразилецът се отчете с няколко пропуска пред врата на съперника, а веднъж прати и топката в мрежата на Шейтанов, но попадението му беше отменено заради нарушение срещу стража на Септември. Още един гол, но на Фаетон не бе признат заради засада.

„Червените“ пропуснаха още няколко изгодни положения, но все пак постигнаха победа в последната си проверка преди подновяването на шампионата. Следващата неделя, 18 февруари, тимът на Нестор Ел Маестро приема Ботев Враца на Националния стадион „Васил Левски“ в среща от първия пролетен кръг.

Новото попълнение на Фернандо Каранга започна като титуляр. Станислав Шопов пропусна контролата със Септември, тъй като е с висока температура.

Каранга прати топката във вратата на Септември в 22-ата минута, но след като я изби от ръцете на Димитър Шейтанов, заради което бе отсъдено нарушение срещу вратаря.

Четири минути по-късно при нова атака за „червените“ и комбинация между Иван Турицов и Каранга, Фаетон довкара топката в мрежата на противника, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 36-ата минута Шейтанов се намеси отлично, за да спаси вратата си след истрел на Тобиас Хайнц, който получи от Матиас Фаетон. Малко преди това Улаус Скаршем също не успя да преодолее стража на Септември, а в самия край на първото полувреме и Фаегон пробва удар, но не се стигна до гол.

Футболистите на Септември застрашиха вратата на „червените“ в началото на второто полувреме и Димитър Евтимов трябваше да се намесва след изстрел на Виктор Очаи.

Фернандо Каранта напредна обещаващо в атака за ЦСКА-София в 55-ата минута, но бе спрян от защитата на Септември точно преди да отправи удар.

Християн Петров даде преднина на „червените“ в 57-ата минута. Той се разписа за 1:0 след като засече топката след центриране от ъглов удар на Хайнц за домакините. Играчите на Септември бяха близо до изравнителен го в 72-ата минута, но навременна реакция на влезлия като резерва вратар Марин Орлинов запази резултата непроменен.

Данило Асприля атакува по десния фланг в 82-ата минута и центрира, топката стигна до Майкъл Естрада, който пропусна да увеличи преднината на ЦСКА..

ЦСКА – Септември Сф 1:0

Голмайстори: 1:0 – Християн Петров (57)

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (К), 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 1. Густаво Бусато, 12. Марин Орлинов, 22. Енес Махмутович, 4. Мено Кох, 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Санянг, 17. Емануел Шакич, 26. Марселино Кареасо, 20. Мартин Стойчев, 30. Данило Асприля, 29. Майкъл Естрада

Септември Сф: 21. Димитър Шейтанов, 7. Мартин Стоянов, 5. Асен Георгиев, 8. Захари Атанасов, 4. Иван Арсов, 6. Виктор Очай, 13. Йордан Йорданов, 10. Айкут Рамадан, 24. Борислав Маринов, 9. Мартин Тошев, 16. Симеон Александров

Резерви: 22. Страхиня Керкез, 3. Преслав Георгиев, 11. Иво Михайлов, 23. Йоан Гарвилов, 20. Николай Дросев, 25. Стефан Ристич, 18. Кубрат Йонашчъ