ЦСКА излъга с 1:0 Арда на стадион "Васил Левски" и успя да се класира на полуфиналите за Купата на България.

Единственото попадение в мача заби Амос Юга в 19-ата минута.

Така Ел Маестро успя да запази поста си и поне до неделя няма да бъде уволнен. Именно тогава предстои домакинство на Берое.

Играчите на Нестор ел Маестро започнаха двубоя по-активно в желанието си да се реваншират за загубата от Черно море през уикенда.

В осмата минута Тобиас Хайнц центрира за Марселино Кареасо, който върна към Иван Турицов, но шутът на българския национал премина над вратата на гостите.

Малко по-късно удар на Тобиас Хайнц беше блокиран и вратарят Анатолий Господинов се справи със ситуацията.

В 19-ата минута на срещата столичани взеха аванс в резултата след изпълнение на заучено положение. Хайнц подаде по земя към Линдсет, който с пета продължи към вратарското поле и непокритият Амос Юга лесно се разписа за 1:0.

Малко след това Тобиас Хайнц имаше отличен шанс да удвои преднината на домакините, но изстрелът му от добра позиция бе блокиран от защитник на Арда.

Гостите постепенно изравниха играта и имаха страхотен шанс да изравнят резултата малко преди почивката, когато централният защитник на "армейците" Християн Петров направи груба грешка и позволи на Станислав Иванов да се озове очи в очи с Густаво Бусато, но бразилският страж надигра юношата на Левски и изби удара му в корнер.

В 49-ата минута Тобиас Хайнц центрира от ъглов удар и Юрген Матей засече кълбото с глава, но Господинов изби топката. Точно 20 минути след това Данило Асприля проби и подаде топката към Джонатан Линдсет, който шутира неточно от дистанция.

Минута преди изтичане на редовното време Станислав Иванов пусна към резервата Борис Тютюков, който по диагонала стреля покрай вратата на "армейците".

В крайна сметка "червените" записаха минимален успех и се присъединиха към Ботев Пловдив и Хебър в полуфиналите за Купата. Утре ще стане ясен и последният полуфиналист след изиграването на мача Лудогорец - ЦСКА 1948.

ЦСКА - Арда 1:0

голмайстор: Амос Юга 19

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов (74-Мартин Стойчев), Юрген Матей, Християн Петров, Тибо Вион, Амос Юга, Марселино Кареасо, Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц  (69-Емануел Шакич), Матиас Фаетон, Данило Асприля (84-Станислав Шопов)

Арда: Анатолий Господинов, Деян Лозев, Пмален Крачунов, Джелал Хюсеинов, Принц Окезие, Илия Юруков (69-Иван Тилев), Лъчезар Котев (86-Борис Тютюков), Станислав Иванов, Борислав Цонев (46-Абубакар Тунгара), Иван Коконов (59-Ел Мами Тетах) Тонислав Йорданов