ЦСКА съсече ЦСКА 1948 като гост с 2:1 в среща от 24-ия кръг на Първа лига, която се игра на стадиона в Бистрица. Победният гол падна дълбоко в добавеното време.

ЦСКА 1948 откри резултата в 11-ата минута чрез Евгений Сердюк. Той се бе озовал на отлична позиция и засече центрирането на Педриньо.

Гостите бяха доста по-дейни, но пък трудно стигаха до точни изстрели, за разлика от своя съперник. Домакините обаче останаха с човек по-малко точно преди паузата, когато Пишчевич получи червен картон.

В средата на второто полувреме численото предимство на ЦСКА доведе до натиск и Данило Асприля изравни след подаване на Линдсет.

В 93-ата минута резервата Улаус Скаршем стана герой за гостите, възползвайки се от втората асистенция в мача на Линдсет.

Така ЦСКА събра 51 точки и се изравни с лидерите Лудогорец и Черно море. ЦСКА 1948 е шести с 37 пункта, изоставайки на седем зад Локо Пловдив и Левски.

Първата ситуация за гол в мача дойде в 5-ата минута, когато Тобиас Хайнц остана сам срещу вратаря на домакините, но ударът му с левия крак бе спасен.

В 11-ата минута обаче домакините реализираха гол. Точен  за тях бе Евгений Сердюк, след центриране на Педриньо.

ЦСКА потърси изравнителен гол, като до края на полувремето владееше повече топката, упражни натиск, а удари на Станислав Шопов и Тобиас Хайнц преминаха над очертанията на вратата.

В заключителните минути на първата част ЦСКА отново бе много близо до изравняване, а минута преди края на полувремето домакините останаха с човек по-малко. За втори жълт и респективно червен картон изгонен бе Неделко Пишчевич.

На полувремето Нестор Ел Маестро направи една промяна, като Марселино Кареасо отстъпи мястото си на Улаус Скаршем. През втората част "червените" продължиха да атакуват и да търсят изравняване.

След близо четвърт час от второто полувреме хубаво центриране на Мартин Стойчев намери Тобиас Хайнц, но ударът му с глава излезна в аут.

Малко след това ЦСКА извърши двойна смяна, като в игра се появиха Джонатан Линдест и Данило Асприля, а Станислав Шопов и Каранга напуснаха терена.

В 66-ата минута логичното се случи и ЦСКА изравни резултата. Джонатан Линдсет пое топката в половината на домакините и с хубав извеждащ пас намери Данило Асприля, който елегантно прокара топката покрай вратаря и направи резултата 1:1.

Десет минути преди края на двубоя Тобиас Хайнц бе принудително заменен от Емануел Шакич. В добавеното време Мено Кох също записа минути, като Мартин Стойчев напусна.

Минути преди края ЦСКА вкара победния гол, след като Улаус Скаршем вкара дебютното си и така ценно попадение за "червените", възползвайки се от разбъркване в наказателното поле и с точен изстрел по земята матира стража на гостите.

ЦСКА 1948 – ЦСКА 1:2

1:0 Евгений Сердюк – 11’

1:1 Данило Асприля – 66’

1:2 Улаус Скаршем – 93’

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педро Енрике, 9. Бирсент Карагерен, 10. Радослав Кирилов (К), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 25. Евгений Сердюк, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 20. Мартин Стойчев, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга (К), 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон, 14. Тобиас Хайнц, 9. Каранга, 26. Марселино Кареасо