Централният нападател Годуин Коялипу вече е в София, твърди „Тема Спорт“. Той трябваше да пристигне у нас, за да уточни последните детайли по преминаването си от Беверен в ЦСКА.
Това вече се е случило, като предстои днес 24-годишният футболист да премине задължителните медицински изследвания и ако всичко с тях е наред, да подпише своя договор с 31-кратните шампиони.
Националът на ЦАР е провел разговор със старши треньора Томислав Стипич още преди да пътува за България, като хърватинът го е запознал с ролята, която ще изпълнява в състава, и изискванията, които ще има към него.
Интересен детайл е и че двамата вече са се последвали в социалната мрежа Instagram. Коялипу се познава добре и с двама от футболистите на ЦСКА – Амос Юга и Тибо Вион. С първия е съотборник в националната селекция на ЦАР, а с втория в Ноар.
Макар че е израснал във Франция, 184-сантиметровият таран е роден именно в ЦАР. Юноша е на френския Ноар, за който дебютира в мъжкия футбол, като записва 57 участия в Лига 2, в които се отличава с 6 попадения и 7 асистенции.
В периода 2021-2022 година носи екипа на елитния швейцарски Лозана, а в началото на 2023-а се завръща под наем в третото ниво на френския футбол, където за един полусезон вкарва 13 гола в 18 мача за Авранш и предизвиква интереса на Беверен.
През миналия сезон пък отбелязва 16 гола в 30 мача във второто ниво на белгийския футбол, а тимът му завършва на осма позиция в крайното класиране от общо 16 отбора.
Нападателят беше желан и от Бирмингам, Съндърланд и Кардиф, но в крайна сметка ЦСКА е успял да се пребори за правата му. Според непотвърдена информация Беверен иска над 1 милион евро за тях.







Назначиха нов зам.-министър на вътрешните работи
МС отмени решение на служебния кабинет за пръсканията срещу комари
Радев смени всички областни управители
Медии в САЩ: Иран запазва по-голямата част от ракетния си арсенал
Председателят на НС Михаела Доцова отива на аудиенция при папа Лъв XIV
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Mercedes започна да продава дилърства в Германия
Обновеният бестселър на Jeep получи нов двигател
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Ултразвукът вече ще се използва и за унищожаване на вируси
Коментари
Напиши коментар12:26 | 6 авг 2024 г.
11:35 | 6 авг 2024 г.
11:08 | 6 авг 2024 г.
11:06 | 6 авг 2024 г.
10:26 | 6 авг 2024 г.
09:20 | 6 авг 2024 г.
08:56 | 6 авг 2024 г.
08:23 | 6 авг 2024 г.
08:13 | 6 авг 2024 г.
08:05 | 6 авг 2024 г.
Напиши коментар