С нови два мача днес продължава 9-и кръг в Първа лига. От 17:30 часа ЦСКА ще посрещне Берое в Благоевград, а от 20:00 Лудогорец е домакин на Локомотив София.
За пръв път от много време Александър Томаш няма проблеми с контузени или наказани играчи. Пет от шестте нови попълнения вече имат документи за игра, като бившият капитан на Лийдс Юнайтед – Лиъм Купър, ще пропусне и този двубой. Той не игра с Локомотив София (3:0) заради липнсата на виза. В Благоевград ще бъде затворен един от секторите, защото ЦСКА все още изтърпява наказание. Феновете вече се завърнаха по трибуните, но за следващите две домакинства няма да бъдат отворени вратите на тяхната любима трибуна - Конкретно за този мач няма да може да се използва най-крайния блок откъм сектора за гости на централната трибуна, с изписаната буквата „Н“ от надписа „Пирин“.
От седем изиграни двубоя, ЦСКА записа едва две победи – над Хебър Пазарджик с 3:1 на „Васил Левски“ и с 3:0 над Локомотив София в „Надежда“. Освен това допусна пет загуби (0:1 от Лудогорец, 0:3 от Спартак Варна, 0:1 от Славия, 1:2 от Арда и 0:1 от Ботев Пловдив). „Армейците“ са на 13-а позиция и от тях се очаква да натрупат точки, за да се завърнат в челото.
Нападателят на Берое Франсиско Сагардия има фрактура на глезена след последния мач (0:1 с Ботев Пловдив). Ще му се наложи да носи гипс между 30 и 45 дни. Контузии преди регионалното дерби с „канарите“ лекуваха българите Викторио Вълков и Стефан Гаврилов. Дуото до последно ще е под върпос за предстоящия сблъсък с ЦСКА. Още един мач от наказанието си има да изтърпи пък звездата на отбора – Сантиаго Годой, известен като Кошмара. Добра новина за треньора Хосе Луич Ачиари е, че изтече санкцията на Франко Рамос Минго. Иначе специалистът отбеляза една година, откакто е начело на заралии.
Лудогорец продължава да се справя много добре в първенството и ще иска да запише поредна победа. Наред идва домакинство на Локомотив София.
Шампионите няма да имат никаква милост срещу не особено претенциозния си опонент. Поне такива са очакванията. На този стадион тимове като "железничарите" обичайно ядат здрав пердах, така че няма да е изненада да се стигне до резултатна победа на домакините.
Пълна програма за 9-ия кръг в Първа лига:
Петък, 20 септември
Хебър - Септември София 1:2
Събота, 21 септември
17:30 ч, ЦСКА - Берое
20:00 ч, Лудогорец - Локомотив София
Неделя, 22 септември
17:30 ч, Славия - Левски
20:00 ч, Спартак Варна - Черно море
Понеделник, 23 септември
17:30 ч, Крумовград - Ботев Враца
20:00 ч, Арда - Ботев Пловдив.







Журналисти: Системите са пробити, а Радев и хората му само говорят
3 зодии навлизат в много по-светъл период до края на септември 2026 г.
Централна емисия
МО: Дронът между Царево и Варвара е разузнавателен дрон и не представлява опасност
Ким Кардашян и Луис Хамилтън вече искат деца
Отиде си неповторимата Доли Партън
Костадинов убеден: Ние сме тези, които могат да свалят Радев от власт
Джорджина Родригес осинови трите големи деца на Кристиано Роналдо
Личната Honda NSX на Сена се продава
Porsche продава ключово подразделение на индийци
Google най-накрая премахна досаден бъг в Android Auto
BMW няма да връща бутоните в интериора
Кой е Пабло Молина – трикратният шампион, който влиза в SENSHI 33 Grand Prix като №1 в BoxRec
Чарлз Оливейра отрече за Диего Лопес: Нямам насрочен бой
Тази събота: Итаума срещу Хъргович в битка за световния връх
„На този ден: Шугър Рей Робинсън приключва реванша с Хосе Басора за 55 секунди“
5 ранни неврологични признака на дефицит на витамин B12, които лесно се пропускат
Лекарствата по здравна каса поевтиняват, докато инфлацията у нас расте
Кърмене – ползите му са повече от хранене
Чуждо тяло в ухото или носа при децата – какво не трябва да правим?
Коментари
Напиши коментар08:11 | 21 сеп 2024 г.
07:43 | 21 сеп 2024 г.
07:29 | 21 сеп 2024 г.
07:27 | 21 сеп 2024 г.
Напиши коментар