Спортният директор на ЦСКА Бойко Величков обяви големият проблем на отбора, който не спира да отчайва привържениците си със слабите резултати.
От началото на сезона в Първа лига "червените" имат само една победа - 3:1 над Септември, а вече са изминали 10 мача. "Армейците" са изправени пред угрозата да пропуснат евроучастие за трети пореден сезон и пред новия треньор Христо Янев и Величков предстои адски много работа, особено относно зимната селекция.
Величков, който започна работа в ЦСКА на 11 август, коментира в подкаста "Код Спорт" именно тази тема, както и още други. Той замени на поста Пауло Нога след слабия старт на сезона на червените. Величков споделя, че играчи са взимали нереално високи заплати, което е породило дисбаланс в тима. Спортният директор разкри и за интересна подкрепа, която е получил при назначаването си.
„Има много процеси, които са ясно доказателство за това, че в ЦСКА трябва да има психически подготвени хора. В момента на моето назначаване аз получих десетки обаждания от легендарни за синята публика личности, които ми пожелаха успех и които казаха, че макар да сме в различни лагери, заради мен ще имат някакъв сантимент към ЦСКА“, сподели шефът при червените. В кариерата си на футболист той е играл освен за армейците (1995) и за Левски (1996).
„Имаше много нереални заплати и от това се получи дисбаланс, който постави всички ни под това напрежение в момента. Много хора не им се иска ЦСКА да направи добра селекция. И, може би, думата „извиняваме се“ на привържениците, или по-скоро изразът, започва да се изтърква“, добавя Величков. Той засегна и темата за базите, които клубът гради – новият стадион и тази за школата.
„ЦСКА е клуб, който инвестира страшно много в бъдещето. В бъдещето на клуба и, по-смело казано, в бъдещето на спорта в София, в България“, споделя спортният директор.
Снимка: Lap.bg