ЦСКА ще гони чудото в Дания! Тази вечер "червените" имат изключително трудната задача да заличат пасива от 1:2 срещу Копенхаген насред скандинавската страна, за да продължат напред в Лига Европа.

През новия век българските отбори нямат загуба в Скандинавия. Интересното е, че всички срещи завършват наравно – нещо, което няма да устройва "армейците" довечера. Националният ни тим два пъти имаше визити, които финишираха при 1:1. Едната е през 2014 г., другата е в пресявките за Мондиал 2002.

На клубно ниво Левски и Берое играха с Брьондби, съответно 1:1 и 0:0. През 2015 г. Копенхаген и Лудогорец не си вкараха голове в 1/16-финал от Лига Европа. Както и сега, тогава датчаните имаха преднина от 2:1 след първия мач в София.

Гледайте мача на живо ТУК!

Копенхаген - ЦСКА 2:1

Голмайстор:

1:0 Н`Дойе (23)

КОПЕНХАГЕН: 21. Юронен, 5. Биеланд, 7. Фишер, 8. Томсен, 10. Зека, Н`Дойе, 16. Грегуш, 19. Вавро, 20. Бойлесен, 22. Анкерсен, 29. Сков

ЦСКА: 30. Черниаскaс, 27. Секулич, 25. Перейра, 5. Бодуров, 14. Лясков, 15. Малинов, 16. Пинто, 19. Десподов, 20. Тиаго, 8. Джеси, 9 Мауридес

1 минута: Начало на мача

5 минута: Спокойно начало на срещата, действията се развиват основно в средата на терена

7 минута: Страхотна атака на ЦСКА, но Мауридес е в положение на засада

12 минута: Уникален пропуск за ЦСКА. Джеси навърза защитата на Копенхаген отляво, след това намери Тиаго, който стреля от границата на наказателното поле, но топката се отклони от играч на домакините

20 минута: ЦСКА контролира играта, а феновете на червените огласят с песни стадиона

21 минута: Жълт картон за Перейра

23 минута: СКАНДАЛЕН ГОЛ за Копенхаген: Н`Дойе вкарва за Копенхаген след еднометрова засада. Уникална тесла срещу ЦСКА

35 минута: Копенхаген владее инициативата, след като получи страхотен съдийски подарък и поведе в резултата

38 минута: Меле в наказателното поле на ЦСКА, но там Бодуров е най-хладнокръвен и чисти далеч топката

44 минута: Една минута добавено време

45 минута: Край на първото полувреме

46 минута: Начало на второто полувреме

46 минута: Смяна в състава на ЦСКА. На мястото на Джеси в игра Евандро

51 минута: Силен удар на Мауридес, но топката минава до гредата

56 минута: Поредна тесла срещу ЦСКА. Евандро нахлу в наказателното поле, където бе бутнат, но не последва дузпа

58 минута: ГООООООООООООООООООООООЛ! Уникална атака за ЦСКА и гол на Евандро

60 минута: Страхотна игра на ЦСКА. Армейците тотално доминират и бяха близо до нов гол, но Мауридес пропусна

64 минута: ГОЛ за Копенхаген. Н`Дойе с глава бележи след грешка в защитата на ЦСКА

73 минута: Смяна в състава на ЦСКА. На мястото на Малинов в игра Бикел

77 минута: Жълт картон за Бодуров

78 минута: Срещата определено се доиграва

80 минута: Смяна в състава на ЦСКА. На мястото на Десподов в игра Манолев

90 минута: Край на мача. Копенхаген - ЦСКА 2:1