ЦСКА победи с 2:0 новобогаташите от Лудогорец в първата си контрола от лагера в турския курорт Анталия. Както е известно, двата отбора са на подготовка в Турция, като тимът от Разград харчи луди пари за осъществяване на целта си - "А" група.

Попаденията за армейците вкараха Маркиньос от дузпа още във втората минута и Лукас Трекаричи, който носи гръмкото прозвище "Меси".

Проверката бе доста динамична, с множество положения, красиви отигравания и заслужена победа за ЦСКА. Армейците тотално надиграха втородивизионния отбор и не оставиха никакъви шансове на момчетата от Разград.

Единственото разочарование в проверката бе лошото време и разкаляният терен, които не позволиха през второто полувреме да се играе качествен футбол.

ЦСКА започна здраво мача и вкара още във втората минута на срещата успя да вкара. Тогава Спас Делев бе съборен в наказателното поле на Лудогорец и Маркиньос от дузпа направи 1:0.

Втородивизионният клуб можеше да изравни в следващата минута, но силен удар на Жеков срещна напречната греда зад Караджов. В 20-ата минута Спас Делев бе изведен сам срещу Григоров, но се засуети и изпусна.

Делев направи нов уникален пропуск минута по-късно, като този път бе настигнат от защитник на Лудогорец.

През второто полувреме футбол почти не се игра, тъй като силният дъжд разкаля терена. В 65-ата минута Чавдаров спаси силен удар на Колев. Към края на мача ЦСКА вдигна темпото, но с пропуски се отличиха Борис Галчев и Станко Йовчев.

В последната минута обаче "армейският Меси" - Лукас Трекаричи, вкара красив гол за ЦСКА с мощен удар извън наказателното поле за крайното 2:0.

ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 2:0

1:0 Маркиньос (2 дузпа)
2:0 Трекаричи (90)

ЦСКА: Иван Караджов, Иван Бандаловски, Павел Виданов, Апостол Попов, Йордан Минев, Тодор Янчев, Коста Янев, Маркиньос, Румен Трифонов, Четин Садула, Спас Делев (46-Чавдаров, К.Стоянов, Акуаро, Грило, Галчев, П.Стоянов, Тонев, Трекаричи, Платини (60-Йовчев), Костов)

ЛУДОГОРЕЦ: Григоров, Дечев, Жеков, Дреновички, Димов, Дюлгеров, Златковски, Ремзи, Атанасов, Колев, Георгиев