Рома и Милан врътнаха соломоновски хикс 1:1 и оставиха съдбата на треньорите си Руди Гарсия и Синиша Михайлович за следващите мачове. Преди срещата медиите в Италия дълго време обясняваха, че загубилият тим може да осъмне без треньор в дните след мача заради слабите резултати и на двата отбора.

В крайна сметка Рома спечели първото полувреме, когато Антонио Рюдигер вкара гол и удари греда. След почивката пък Милан вдигна оборотите и изравни чрез Юрай Куцка, а пък Карлос Бака нацели гредата. Така в крайна сметка “вълците” и “росонерите” си поделиха точките. Рома е на пето място с 34 точки, докато Милан е на шестото място с 29.

Мачът започна по прекрасен начин за домакините, които поведоха в резултата още в 4-та минута. Миралем Пянич изпълни свободен в близост до наказателното поле, а Антонио Рюдигер се пребори с бранителите на Милан, за да реализира за 1:0. Само две минути по-късно “вълците” можеха да вкарат втори гол, но Донарума спаси опасен удар на Пянич.

Постепенно Милан се съвзе от ранния шок, но Карлос Бака пропусна две изгодни положения. По-сериозното от тях беше в 26-та минута, когато удар на колумбиеца беше избит от Войчех Шчесни.

Рюдигер пък можеше да вкара втори гол, но този път ударът му бе избит от Донарума, а след това топката чукна и гредата. В края на първата част Милан сгреши в атака, а Рома организира бърза контраатака. Жервиньо спечели терен и подаден а Яго Фалке, чийто удар обаче не успя да затрудни Донарума.

Втората част започна като първата - с ранен гол, но този път за Милан. Само 5 минути след подновяването на играта Юрай Куцка направи 1:1. Кейсуке Хонда проби по дясното крило и центрира в наказателното поле на домакините, където Куцка надскочи Флоренци и с глава прониза Шчесни.

Рома пробва да върне преднината си и в следващите минути имаше няколко добри ситуации, но без решителен удар в завършващата фаза.

Милан обаче отново се съвзе и след 60-та минута заигра наистина приличен футбол. В 58-та Шчесни отново отчая Карлос Бака, а само две по-късно Куцка бе близо до второто си попадение в срещата. В 64-та минута пък при поредната контраатака Бака си направи място за стрелкова позиция и отправи силен удар с десния крака, който обаче се отби от горната греда.

Треньорът на Рома Руди Гарсия реши да потърси промяна в играта на тима си и пусна в игра Франческо Тоти, който не бе играл от септември заради контузия в коляното. Така Тоти записа мач 592 в Серия А и дели третото място в класирането с Джанлука Палиука. Пред тях са само Паоло Малдини (647) и Хавиер Санети (615).

До края на срещата Милан беше по-активният отбор, докато Рома се отбраняваше. До гол обаче не се стигна и така двата отбора си поделиха точките.

Рома - Милан 1:1

1:0 Антонио Рюдигер 4'

1:1 Юрай Куцка 50'

Милан: Донарума, Абате (79 - Антонели), Сапата, Романьоли, Де Шилио, Хонда, Куцка, Бертолачи, Бонавентура 985 - Нианг), Адриано (56 - Боатенг), Бака

Рома: Шчесни, Флоренци, Манолас (46 - Кастан), Рюдигер, Дин, Пянич, Де Роси, Наинголан, Жервиньо, Фалке (56 - Салах), Садик (70 - Тоти)