Милан постигна победа в първия мач след ерата Синиша Михайлович. Начело с новия си треньор Кристиан Броки "росонерите" надвиха Сампдория с 1:0 в Генуа и прекъснаха негативната серия от 5 поредни мача без успех в Серия А.

Победното попадение за Милан вкара голмайсторът на тима Карлос Бака в 71-ата минута. През първото полувреме съдията Паоло Валери не зачете гол за Сампдория след много спорна ситуация за засада, при която в лагера на генуезците протестираха бурно.

Милан започна по-агресивно двубоя, като първата добра възможност се удаде на Карлос Бака. Колумбийският нападател нахлу през центъра и стреля мощно от границата на наказателното поле, но топката профуча до лявата греда. Сампдория отвърна с далеч удар на Куалярела, който обаче бе далеч от целта.

В 26-ата минута се разигра изключителна спорна ситуация пред вратата на Милан. Додо засече на далечната греда удар със задна ножица на Фернандо и отблизо отбеляза, но съдията Паоло Валери не зачете  гола заради засада.

От повторенията се видя, че при подаването бразилецът бе в чиста позиция. Останаха обаче съмнения, че Куалярела е играл с глава след паса, а тогава Додо вече бе зад защитата на "росонерите" и очевидно по тази причина голът не бе зачетен, въпреки протестите на треньора Винченцо Монтела на пейката на генуезците.

След това положение Милан се стресна и тръгна в атака, като отново Бака бе близо до гола. Нападателят засече центриране отдясно, но Вивиано прояви страхотен рефлекс и изби. Последваха няколко опасни минути пред вратата на "росонерите", но Донарума действа стабилно под рамката. До почивката Марио Балотели имаше три шанса от пряк свободен удар, но или стреляше в аут, или в стената.

През второто полувреме равностойната игра продължи. Балотели пропиля още един пряк свободен удар. В 63-ата минута Бака бе изпуснат от защитата на Сампдория и стреля по диагонала. Малко след това диагонален удар на Куцка мина до гредата.

Милан нанесе своя удар в 71-ата минута и поведе в резултата. Бонавентура проби отдясно и намери Бака, който от десетина метра в наказателно поле простреля Вивиано за 1:0.

След допуснатия гол Самп се втурна да изравнява, но атаките на домакините бяха твърде хаотични. В 82-ата минута след центриране отляво Диаките се размина с топката на няколко метра от вратата, изпускайки златен шанс за изравнителен гол.

Сампдория - Милан 0:1

0:1 Бака 71'

Сампдория: Вивиано, Касани, Диаките, Силвестре, Додо, Де Силвестри, Фернандо, Кристичич (66 - Барето), Сориано (81 - Луис Муриел), Алварес (56 - Кореа), Куалярела

Милан: Абате, Алекс, Романьоли, Антонели, Монтоливо, Куцка, Бертолачи (54 - Поли), Бонавентура (88 - Боатенг), Балотели, Бака (80 - Менез)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xHzhFvFgkFA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>