Милан направи важна крачка в битката за Европа с победа 3:1 над средняка Киево в италианската Серия "А". "Росонерите" доминираха през по-голямата част от мача, направиха редица пропуски.
Всичко по-интересно се въртеше около голмайстора на Милан Карлос Бака, който вкара две попадения, но профука още няколко чисти положения, включително и дузпа.
Резервата Лападула реши мача с точен удар от бялата точка. С успеха "росонерите" се изкачиха на пето място в класиране преди изиграването на останалите мачове от 27-ия кръг.
Фаворитът Милан започна мача далеч от очакванията, доста мудно и неорганизирано. Гостите от Верона дори стояха по-добре на терена в първия четвърт час. В 15-ата минута Киево се добра до добра възможност да открие резултата, но силната атака на веронци завърши с неточен удар на Гакпе.
След проспаното начало Милан изригна от нищото. При мълниеносна контра Бака нахлу в наказателното поле и простреля Сорентино, който макар да докосна топката с крак, не успя да реагира добре заради играчите пред него.
Малко след това Локатели бе на косъм да отбележи втори гол, след като фалцовият му удар мина на сантиметри от лявата греда. В 38-ата минута Бака изпусна да вкара втория си гол в мача. Сорентино се намеси рехаво при диагоналния му удар, а след това топката бе изчистена от защитник на Киево пред голлинията.
В края на полувремето Милан си изпати за пропуските, макар и не заслужено. В 41-ата минута реферът Фабио Мареска отсъди дузпа в полза на Киево. При повторенията се видя, че при центрирането към съборения Гакпе имаше засада, а и самото нарушение бе твърде спорно. Де Гусман хладнокръвно отбеляза от бялата точка и изравни резултата.
Лудият край на първата част дойде след още една дузпа в последната минута от продължението. Този път в наказателното поле на Киеов Сезар спря удар на Локатели с ръка и Мареска не се поколеба да даде втори наказателен удар.
Голмайсторът на "росонерите" Карлос Бака обаче се провали от бялята точка, шутирайки мощно над вратата. Така двата отбора се прибраха в съблекалните при равенство 1:1.
След почивката Милан тръгна в атака, но по-сериозните опасности бяха пред вратата на "росонерите". Гакпе и Инглезе обаче профукаха добри възможности с неточни удари в аут.
Оттам нататък обаче Киево се прибра в своята полоивна и се бранеше стабилно срещу хаотичните атаки на Милан. В 59-ата минута Бака направи поредния си пропуск, след като навърза защитата на веронци, но завършващият му удар прелетя над вратата.
В 70-ата минута Карлос Бака се реваншира за купищата си пропуски с втори гол. След центриране от корнер Романьоли засече топката с глава, а колумбийският нападател отблизо заби топката в мрежата за 2:1.
При следващата атака на "росонерите" Бака можеше да оформи своя хеттрик, но от десетина метра не можа да уцели вратата. Киево обаче не се предаде и в 78-ата минута за малко отново да шокира "Сан Сиро". Младата звезда на вратата на Милан Джанлуиджи Донарума обаче спаси опасен удар на Бирса.
В 81-ата минута обаче надеждите на веронци умряха, след като реферът Мареска даде втора дузпа за Милан заради нарушение на Ицко срещу Окампос. Джанлука Лападула довърши съперника с точно изпълнение от 11-те метра.
Колебливата защита на "росонерите" можеше да върне в интригата, но Качаторе в малкия пеналт фронтално нацели напречната греда. В 87-ата минута за Милан и Деулофеу се изреди с фрапантен пропуск от десетина метра, стреляйки на сантиметри от лявата греда на Сорентино.
В крайна сметка домакините се поздравиха с трета поредна победа в първенството и продължават борбата си за класиране в Европа.
Милан - Киево 2:1
1:0 Бака 24
1:1 Де Гусман 43-дузпа
2:1 Лападула 82-дузпа
Милан: Донарума, Де Шилио, Сапата, Романьоли, Вангиони, Соса, Локатели (61 - Лападула), Бертолачи, Сусо (34 - Окампос), Деулофеу, Бака (79 - Куцка)
Киево: Сорентино, Качаторе, Даинели, Сезар, Гоби, Кастро, Радованович, Де Гусман (85 - Кийине), Бирса, Меджорини (54 - Инглезе), Гакпе (63 - Ицко)

            





            
                                Зеленски отиде на фронта да провери отбраната и да награди военни (+СНИМКИ)                            
                                Работник почина след падане от 4 метра на строеж в Самоковско                            
                                Осъдиха мъж за зверското убийството на майка си с нож                            
            
                                Джонатан Бейли е обявен за най-сексапилния мъж на 2025 г. от списание "Пийпъл"                            
                                Ще получи ли България отсрочка на американските санкции спрямо "Лукойл"?                            
                                 Делото "Коцев": Адвокатът на Йордан Кателиев поиска прекратяване на производството                            
                                Мирчев: Проектобюджетът е икономическо цунами, ще се противопоставим                            
            
                                5 проблема, които нискокачественото гориво причинява                             
                                Защо в камиони и микробуси се поставят ярки предпазни колани?                            
                                Toyota и Lexus продадоха само 37 електромобила на основния си пазар                            
                                Как Audi направи първия си сериен plug-in хибрид                            
            
                                Марио Баутиста: „От UFC ми обещаха нещо голямо след загубата от Нурмагомедов“                            
                                Джейк Пол коментира отменения бой с Джервонта Дейвис                            
                                14 медала за Twisted Jiu Jitsu от Европейското по бразилско джу джицу                            
                                Отборната титла по бокс ще бъде решена в събота в Благоевград                            
            
                                Захарен диабет тип  I  при деца - хранене и инсулинолечение                            
                                В УМБАЛ „Света Марина“ – Варна спасиха петдневно бебе с рядка вродена аномалия                            
                                Европейската седмица на фертилността започна под мотото „С факти напред – образование и информация“                            
                                Неуспешните инвитро опити: как да не загубиш надежда?                            
            
                
                
                
                
                
                
Коментари
Напиши коментар23:57 | 4 мар 2017 г.
23:49 | 4 мар 2017 г.
Напиши коментар