Новата ера в Милан започна с безпроблемна победа 4:0 над швейцарския Лугано. Това бе първи приятелски мач за "росонерите" от началото на лятната си подготовка.

Въпреки че по-голямата част от мащабната селекция взе участие в двубоя, юношите Патрик Кутроне и Джовани Крочата поведоха тима към успеха, а към края на двубоя Хосе Соса и Густаво Гомес довършиха съперника.

Пет от седемте нови попълнения това лято започнаха в титулярния състав на Енцо Монтела. Единствено Андре Силва и Андреа Конти липсваха, тъй като са с по-дълга почивка заради ангажименти с националния отбор.

Монтела подреди тима си в 4-3-3, както в по-голямата част от миналия сезон. На вратата застана ветеранът Марко Сторари. Подписалият официално нов договор с клуба Джанлуиджи Донарума тепърва ще започва подготовка, след като игра на Евро 2017 за младежи до 21 г.

В центъра на отбраната Матео Мусакио партнира на Габриел Палета, на левия бек започна Рикардо Родригес, а на десния - Инацио Абате. В средата на терена действаха Франк Кесие, капитанът Рикаардо Монтоливо и Андреа Бертолачи. На върха на атаката бе юношата Патрик Кутроне, а от по-задна позиция нападаха Хакан Чалханоглу и Фабио Борини.

По-голямата класа на Милан пролича още от самото начало. С първата си атака едва във 2-ата минута "росонерите" наказаха съперника. Силната атака с много подавания по земя изведе юношата Патрик Кутроне в наказателното поле и младокът с безпощаден изстрел опъна мрежата на швейцарците.

След гола Милан в умерено темпо продължи да владее инициативата. Младият Кутроне бе близо до второ попадение, след като отправи хубав диагонален удар отляво на границата на наказателното поле, но вратарят Да Коста спаси.

"Росонерите" имаха още един шанс за гол преди почивката - активният по левия бек Рикардо Родригес се влючи в нападение и бе изведен по левия фланг, но Да Коста изби шута в корнер.

Лугано рядко стигаше вратата на "росонерите" и за Сторари нямаше почти никаква работа освен в самия край на полувремето, когато спаси отблизо диагонален удар на швейцарски нападател.

След почивката Монтела пусна изцяло нов състав, в който личаха имена на завърнали се футболисти от наем като Хосе Маури и Мбайе Нианг, направил два сериозни пропуска в хода на втората част.

След час игра обаче юношата Крочата удвои преднината на "росонерите", след като получи идеален пас в наказателното поле и простреля Да Коста в далечния ъгъл.

Дежурен голям пропуск направи колумбийският нападател Карлос Бака. В последните минути швейцарците съвсем сдадоха гарда и допуснаха нови два гола.

В 83-ата Хосе Соса получи топката в пред малкия пеналт, овладя я на гърди и отблизо направи 3:0. В последната минута централният бранител Густаво Гомес заби топката с глава след центриране от корнер и оформи крайния резултат.

Лугано - Милан 0:4

0:1 Кутроне 2
0:2 Крочата 63
0:3 Соса 83
0:4 Гомес 90

Лугано: Да Коста, Големич, Марзук, Чулина, Шапи, Сабатини, Мариани, Руле, Сулмони, Гуидоти, Михайлович

Милан (I полувреме): Сторари, Абате, Мусакио, Палета, Родригес, Кесие, Монтоливо, Бертолачи, Чалханоглу, Борини, Кутроне

Милан (II полувреме): Габриел, Де Шилио, Гомес Сапата, Антонели, Крочата (Симич 87), Маури, Соса, Дзанелато (Габиа 87), Нианг, Бака

<div style="position:relative;height:0;padding-bottom:56.25%"><iframe src="https://www.youtube.com/embed/82sEtTlOGnA?ecver=2" width="640" height="360" frameborder="0" style="position:absolute;width:100%;height:100%;left:0" allowfullscreen></iframe></div>