Милан сложи край на серията си от три мача без победа и помете Сасуоло с 4:1 насред негостоприемния стадион „Мапей“. Тимът на Дженаро Гатузо имаше затруднения в началото на срещата, но след голове на Франк Кеси (39), Сусо (50, 90) и Саму Кастийехо (60) подсигуриха трите точки. Резервата Филип Джуричич в 69-та минута намали за „неровердите“.

С този успех Милан се изкачи до 10-то място в класирането с 9 точки. Загубата бе втора за Сасуоло от началото на сезона след тази от Ювентус, а тимът пропусна да излезе трети и в момента е на 5-та позиция с 13, колкото имат Фиорентина и Интер. „Росонерите“ отново бяха без Гонсало Игуаин, а ролята му добре изпълни Саму Кастийехо, който игра като фалшива деветка.

Двубоят започна равностойно, като домакините дори трябва да съжаляват, че не поведоха в резултата. Въпреки това още в 4-та минута Сусо нацели гредата с хубав фалцов удар. В 26-та минута при добра контраатака на Милан Франк Кеси копна топката над стража на домакините, но защитник изби от голлинията.

В ответната атака Федерико Ди Франческо стреля опасно, но Джанлуиджи Донарума показа рефлекси. Малко след това нападателят бе на сантиметри от това да отбележи. Кевин-Принс Боатенг центрира от дясното крило, а Ди Франческо беше на метри от голлинията. Игнацио Абате обаче направи невероятен шпагат и успя да изчисти.

Така се стигна до 39-та минута, когато Кеси поправи мерника си и направи 1:0. Котдивоарецът пое топката почти от центъра, проби до наказателното поле и отправи много добре насочен удар с левия крак, който не остави шансове на Консили. До края на първата част Сусо и Кастийехо пробваха са далечни удари да вкарат втори гол, но нямаха късмет.

Сусо все пак показа супер класа само 5 минути след подновяването на играта. Испанецът първо пое много трудно далечно подаване, отвори си място за стрела и от дъгата пред наказателното поле остави Консили на място с невероятно насочен удар – 2:0. Малко след това вратарят на домакините спаси сигурен трети гол след удар отблизо на Бонавентура.

Консили обаче нямаше какво да направи в 60-та минута, когато извади топката от мрежата си за трети път. Саму Кастийехо отправи бомба от 25 метра с левия си крак за първия си гол с екипа на Милан.

Домакините стигнаха до почетен гол в 68-та минута, когато Филип Джуричич се разписа след хубав удар по тревата. При попадението останаха съмнения за нарушение на Боатенг срещу Романьоли. Десетина минути по-късно юношата на Милан Локатели намери в изгодна ситуация резервата Бабакар, чийто удар мина на сантиметри покрай гредата на Донарума.

В добавеното време на срещата Сусо изпълни свободен удар в стената, топката се върна в него и отправи нов кинжален удар. Топката се удари в тялото на Кеси и влезе в мрежата зад Консили за четвърти път. Голът първоначално беше отменен, но след това в действие влезе системата за видеоповторения и съдията го зачете. Секунда по-късно двубоят приключи с убедителното 4:1 за "росонерите".

Сасуоло – Милан 1:4

0:1 Франк Кеси 39‘