Милан постигна първата си победа от 5 мача, след като надигра с 2:1 у дома СПАЛ. Тимът на Дженаро Гатузо обаче не започна добре срещата, след като изоставаше в резултата след само 13 минути игра, когато точен бе юношата на “росонерите” Андреа Петаня.

Милан реагира добре и само три по-късно Саму Кастийехо изравни, а през втората част Гонсало Игуаин (64) донесе трите точки. С този успех Милан е на 5-то място с 31 точки, с една по-малко от четвъртия Лацио. СПАЛ е 16-ти със 17.

Милан започна добре срещата и още в 8-та минута Алесио Романьоли можеше да отбележи след центриране на Сусо. Малко след това защитникът все пак вкара, но попадението му бе отменено заради засада.

В 13-та минута СПАЛ поведе. Андреа Петаня получи хубаво подаване от Паскуале Сиатарела и стреля без подготовка. Топката се отклони от крака на Романьоли и влезе в мрежата на Донарума. Само три минути по-късно “росонерите” успяха да изравнят. Саму Кастийехо се пребори със защитник на гостите за една топка и стреля мощно по диагонала с левия си крак. Голът бе зачетен, въпреки че главният съдия разгледа положението с ВАР.

След половин час игра Франк Кеси намери Бакайоко на стрелкова позиция, но французинът стреля над гредата. До края на полувремето Милан натисна, но Чалханоглу не успя да вкара втори гол.

Втората част започна равностойно, като чак в 57-та минута Петаня опита да разчупи обстановката. Ударът на нападателя обаче мина над гредата.

Така се стигна до 64-та минута, когато Чалханоглу проби по лявото крило, пусна топката към Гонсало Игуаин, който реализира. Аржентинецът се измъкна добре от опеката на защитник и на метри от вратата забоде неспасяемо топката в мрежата.

Последваха пропуски на Бакайоко и Калабрия, а в 78-та минута Тиаго Сионек стреля опасно, но отново извън очертанията на вратата. В края Сусо бе изгонен за втори жълт картон.

Милан - СПАЛ 2:1

1:0 Андреа Петаня 13’

1:1 Саму Кастийехо 16’

2:1 Гонсало Игуаин 64’

Милан: Донарума, Абате (62 - Калабрия), Сапата, Романьоли, Родригес, Бакайоко, Кеси, Чалханоглу, Сусо, Кастийехо (62 - Кутроне), Игуаин (82 - Борини)

СПАЛ: Гомис, Фелипе, Коста (53 - Коста), Сионек, Бонафици, Куртич, Мисироли, Скиатарела (73 - Валдифиори), Антенучи, Дикман (46 - Викари), Петаня

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/03KUeps8IMo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>