Милан доказа прекрасната си форма с домакинска победа от 3:0 над Емполи. Тимът на Дженаро Гатузо вкара и трите си гола и след почивката, като началото постави Кшищоф Пьонтек (49). Полякът вкара пети гол в 5 мача за “росонерите”. Точни бяха още Франк Кеси (51) и Саму Кастийехо (67). Голове на Лукас Пакета и Фабио Борини пък бяха отменени от ВАР.

С този успех Милан продължава да бъде на 4-то място в Серия А с 45 точки, с 1 по-малко от третия Интер, който в неделя гостува на Фиорентина. Емполи е точно над чертата - 17-та позиция с 21 точки.

Гостите имаха ранен шанс, но в 7-та минута Франческо Капуто пропусна. Малко след това Лукас Пакета реализира, след като засече центриране на Рикардо Родригес от лявото крило. Системата за видеоповторения обаче отмени попадението заради засада.

Последваха два опасни удара на Саму Кастийехо, спасени от Бартоломей Драговски. В крайна сметка до края на първото полувреме голове не паднаха. Затова пък през втората част се разрази виелица пред вратата на гостите.

Головото шоу постави Кшищоф Пьонтек в 49-та минута. Хакан Чалханоглу проби на скорост в наказателното поле и центрира от дясно. Пьонтек отблизо реализира за 1:0.

Само две минути по-късно Франк Кеси удвои. Котдивоарецът бе изведен от Саму Кастийехо сам срещу Драговски и технично копна топката над него за 2:0.

Добрите изяви на “росонерите” продължиха и в 67-та минута Кастийехо също реализира. Конти достави добра топка от дясното крило, а испанецът технично в близкия ъгъл вкара третото попадение в мача.

В 78-та минута Фабио Борини вкара четвърти гол, който обаче също бе отменен от главния съдия, който си послужи с ВАР. Патрик Кутроне бе в засада и опита да играе с топката, което според рефера е повлияло на играта. В крайна сметка Милан спечели убедително и зарадва феновете си.

Милан - Емполи 3:0

1:0 Кшищоф Пьонтек 49’

2:0 Франк Кеси 51’

3:0 Саму Кастийехо 67’

Милан: Донарума, Конти, Мусакио, Романьоли, Родригес, Кесие, Бакайоко (80 - Бакайоко), Пакета (69 - Борини), Кастийехо, Чалханоолу, Пьонтек (69 - Кутроне)

Емполи: Драговски, Везели, Силвестре, Дел‘Орко, Ди Лоренцо, Акуа (66 - Учан), Бенасер, Крунич, Паскуал (74 - Паяч), Фариас (66 - Ла Гумина), Капуто

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/iPegrjXTkHw" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>