Милан пропусна да си тръгне с трите точки от гостуването в Парма. „Росонерите“ взеха само 1:1, след като водеха в резултата до 87-та минута. Резервата Саму Кастийехо бе дал аванс на тима на Дженаро Гатузо в 69-т минута, но защитникът на „дуковете“ донесе равенството на тима си в 87-та минута след прекрасно изпълнение на свободен удар.

Така Милан пропусна да скъси дистанцията от третия в Серия А Интер. „Росонерите“ имат 56 точки, на 4 зад градския си съперник, който има и мач по-малко. Тимът на Гатузо обаче може да падне в класирането, ако Рома (54) и Аталанта (53) вземат следващите си мачове. Седмият Лацио (52), осмият Торино (50), че дори и деветият Сампдория (48) имат своите шансове за топ 4.

Двата отбора изиграха равностоен двубой, а положения имаше и пред двете врати. Първото се откри пред Фабио Борини, който засече центриране на Сусо, но ударът му мина встрани от вратата. Домакините отговориха с опасна атака, след която Чераволо излезе на стрелкова позиция. Донарума обаче внимаваше и се хвърли в краката на нападателя, за да хване топката. „Дуковете“ претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Един от най-красивите моменти в мача бе в 19-та минута, когато Антонино Бариля направи много ефектна задна ножица от вратарското поле. Топката обаче мина на сантиметри от горната греда.

Последваха шутове на Кеси и Пьонтек, докато Борини искаше нарушение срещу себе си в наказателното поле на противника. В 38-та минута Донарума показа невероятния си рефлекс, като спаси страхотен удар на Чераволо. В края на първата част стражът на „росонерите“ отрази и шут на Гацола.

Откритият футбол продължи и след почивката, но Чалханоглу и Пьонтек не успяха да реализират за гостите. Гол все пак падна в 69-та минута, когато Сусо центрира остро от дясното крило, а резервата Саму Кастийехо отклони топката с глава в мрежата на Сепе – 1:0 за Милан.

Малко след това друга резерва Патрик Кутроне вкара втори гол, който обаче бе заменен заради засада. Ситуацията бе такава, че Пьонтек бе изведен зад защитата, а полякът пусна на Кутроне, който на празна врата реализира. Засадата бе свирена Пьонтек, който бе с няколко сантиметра в нередовна позиция.

„Дуковете“ се впуснаха в атаки, за да стигнат поне до равенството, но шут на Куцка мина над гредата. Така се стигна до 87-та минута, когато домакините спечелиха едно нарушение на метри от наказателното поле. Бруно Алвеш изпълни по перфектен начин свободния удар и остави на място Донарума – 1:1.

Парма – Милан 1:1

0:1 Саму Кастийехо 69'

0:2 Бруно Алвеш 87‘

Парма: Сепе, Гацола, Якопони, Алвеш, Галиоло, Димарко (72 – Силигарди), Куцка, Скоцарела (90 – Щулац), Бариля, Чераволо (76 – Спрокати), Жервиньо

Милан: Дж. Донарума, Конти (66 – Кастийехо), Сапата, Романьоли, Родригес, Кесие, Бакайоко (58 – Кутроне), Чалханоолу (75 – Билия), Сусо, Пьонтек, Борини