Милан постигна втора поредна победа в Серия А, след като надигра с 1:0 като гост Верона. Успехът дойде изключително трудно, въпреки че “росонерите” играха над час с човек повече на терена заради директния червен картон на Мариуш Степински. Кшищоф Пьонтек пък вкара единствения гол от дузпа в 68-та минута.

Така след 1:0 над Бреша в предишния кръг “росонерите” постигнаха втора поредна икономична победа. Милан е на 7-мо място в класирането с 6 точки, докато Верона е 11-ти с 4.

Домакините започнаха добре срещата, но в началните минути Джанлуиджи Донарума трябваше да се намесва в няколко ситуации. Развръзката дойде в 20-та минута, когато Мариуш Степински бе изгонен с директен червен картон. Дошлият от градския съперник Киево нападател влезе грубо с бутоните в главата на Матео Мусакио и реферът Джанлука Манянело си помогна с ВАР, за да изгони поляка.

След инцидента “росонерите” овладяха инициативата, но домакините се бранеха задружно и не оставяха много свободни пространства. Така до почивката гостите не създадоха нищо кой знае какво интересно пред противниковата врата.

На почивката наставникът на гостите Марко Джампаоло замени Лукас Пакета с дебютанта Анте Ребич. Хърватинът можеше да се разпише десетина минути след подновяването на играта, но отблизо стеля покрай гредата. Малко след това Давиде Калабрия получи хубав пас на границата на наказателното поле, но нацели гредата.

При една от редките си атаки домакините също можеха да отбележат. След час игра Варерио Вере стреля мощно, но и той нацели гредата. Така се стигна до 68-та минута, когато Милан получи право да изпълни дузпа, след като удар на Хакан Чалханоглу бе избит с ръка от защитник на домакините. Кшищоф Пьонтек стреля в левия ъгъл на Марко Силвестри, който улучи посоката, но не успя да избие - 1:0 за Милан.

До края Пьонтек се разписа още веднъж, но радостта му бе кратка, тъй като попадението му беше отменено заради ВАР. В края на мача и Давиде Калабрия бе изгонен с директен червен картон заради ново необмислено нарушение.

Верона - Милан 0:1

0:1 Кшищоф Пьонтек 68’-д

Верона: Силвестри, Рахмани (79 - Тунино), Кумбула, Гюнтер, Фараони, Лазович, Амрабат, Велосо (66 - Песина), Вере, Джакани (79 - Ди Кармине), Степински

Милан: Донарума, Родригес, Романьоли, Мусакио, Калабрия, Билия, Чалханоглу, Кеси, Сусо, Пакета (46 - Ребич), Пьонтек

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/zt-j_veJ70Y" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>