Торино нанесе втора поредна загуба на Милан в Серия А, след като направи обрат за успеха с 2:1 у дома. “Биковете” пък прекъсната тежката си серия от две поредни поражения.

“Росонерите” изиграха силно първо полувреме, в която Кшищоф Пьонтек вкара от дузпа в 18-та минута. След почивката обаче Андреа Белоти донесе трите точки за тима си. Таранът изравни в 72-та минута, а 4 по-късно отбеляза и втори гол след акробатично изпълнение. С победата Торино се изкачи до 6-то място в класирането с 9 точки. Милан към се срина до 13-та позиция с 6 точки.

“Росонерите” започнаха силно срещата и създадоха доста положения пред противниковата врата през първото полувреме. Хакан Чалханоглу стреля покрай гредата от фаул, но все пак в 18-та минута гостите отбелязаха. Сусо центрира от дясното крило към Рафаел Леао, който бе задържан от Лоренцо Де Силвестри в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Кшищоф Пьонтек бе хладнокръвен от бялата точка и реализира с мощен удар втория си гол от началото на сезона.

До края на първата част Милан създаде още няколко много добри положения, но не успя да вкара втори гол. Шут на Франк Кеси мина близко до вратата, но Салваторе Сиригу отрази опасен удар на Леао с глава.

Единственият шанс за Торино през първото полувреме се откри пред Андреа Белоти, но и той не улучи вратата. През втората част “биковете” подобриха играта си и в началните минути Донарума отрази опасен удар на Аина.

“Росонерите” играеха на контраатака и удържаха резултата до 72-та минута, когато Андреа Белоти изравни. Голмайсторът на Торино проби от лявото крило към центъра и от границата на наказателното поле стреля мощно, Донарума отклони леко топката, но не успя да спаси - 1:1. Последваха протести, при които резервният вратар на Милан Пепе Рейна беше изгонен с директен червен картон.

Само 4 минути по-късно Белоти довърши Милан. Нападателят комбинира много добре със Симоне Дзадза. Последният стреля, но Донарума отрази. Белоти обаче бе наблизо, първоначално не успя да отклони топката, но след това с гръб към вратата с нещо като жадна ножица направи 2:1.

Торино - Милан 2:1

0:1 Кшищоф Пьонтек 18’-д

1:1 Андреа Белоти 72’

2:1 Андреа Белоти 76’

Торино: Сиригу, Ицо, Лянко, Глейсон, Де Силвестри, Базели, Ринкон, Аина (83 - Джиджи), Верди (66 - Беренгер), Дзадза, Белоти

Милан: Донарума, Ернандес, Романьоли, Мусакио, Калабрия, Кеси, Беннасер (78 - Ребич), Чалханоглу, Сусо, Леао (65 - Бонавентура), Пьонтек

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/-du_NDIBHrg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>