Стефано Пиоли спечели първия си мач начело на Милан, след като "росонерите" се наложиха с минималното 1:0 срещу СПАЛ в последен мач от десетия кръг на италианското футболно първенство. Милан е десети в класирането с 13 точки, а СПАЛ е предпоследен със седем.

Двата отбора не успяха да създадат опасности през първото полувреме, но Сусо се появи в игра в 57-та минута и моментално направи разликата.

Испанското крило се разписа за крайното 1:0 шест минути по-късно от пряксвободен удар на границата на наказателното поле, където бе съборен полският таран на домакините Кжищоф Пьонтек.

Тео Ернандес вкара по-рано за Милан след пас на Лукас Пакета, но този гол бе отменен и домакините спечелиха само с 1:0.

Стефано Пиоли бе спечелил само една точка в два мача на мястото на Марко Джанпаоло, но четирите промени след загубата с 1:2 срещу Рома в неделя се отразиха положително на Милан и отборът спечели първа победа при новия треньор.