Милан врътна разочароващо реми 1:1 у дома на "Сан Сиро" срещу Верона в среща от 22-ия кръг на италианския елит.

Фараони откри за гостите в 13-ата минута и им даде аванс в резултата, но Чалханоглу изравни в 29-ата минута.

Гостите получиха червен картон след изгонването на Амрабат в 66-ата минута, но това не помогна на домакините да стигнат до успеха.

Така "росонерите" прекъснаха сериятa си от три поредни шампионатни победи.

След този мач Милан е 8-и с 32 точи,  а Верона е 9-и с 30 точки.

Срещата започна по-добре за гостите от Верона, които стигнаха първи до попадение.

В 13-ата минута Фараони се възползва от остро центриране на Закани в наказателното поле и с крак успя да отклони топката в противниковата врата.

Три минути след това Камбула бе на косъм да удвои за гостуващия тим, но ударът му премина покрай вратата.

Все пак обаче "росонерите" се окопитиха и намериха сили да изравнят чрез Чалханоглу в 29-ата минута.

Той бе точен след прекрасно изпълнен пряк свободен удар при който матира противниковия вратар.

До почивката домакините можеха да обърнат резултата, но Романьоли направи сериозен пропуск и от добра позиция не успя да нацели вратата.

Второто полувреме започна активно малко по-активно за домакините и в 49-ата минута Бонавентура бе близо до гола, но хубавият му удар премина много близо покрай вратата.

Три минути след това обаче и гостите изпусна супер положение да поведат, но ударът на Лазович срещна дясната греда.

В 55-ата минута обаче гостите създадоха поредната си хубава атака и пропиляха фантастичен шанс чрез Вере, който някак си не успя да вкара топката в мрежата от супер позиция в наказателното поле.

В 67-ата минута Амрабат получи директен червен картон  след груб фаул срещу Кастийехо и така гостите останаха с човек по-малко на терена. Имаше и намес на VAR в случая, като системата за видеоповторения потвърди, че трябва да има картон с червен цвят.

До края на самата среща домакините така и не се възползваха от численото си предимство, макар че в продължението Кастийехо и Ребич имаха фантастични шансове.

Милан - Верона 1:1
0:1 Фараони 13
1:1 Чалханоглу 29

Милан: Донарума, Романьоли, Мусакио, Ернандес, Калабрия, Чалханоглу, Кеси, Бонавентура (64 - Пакета), Кастийехо, Ребич, Леао

Верона: Силвестри, Гюнтер, Рахмани, Кумбула, Фараони, Амрабат, Велозо, Лазович, Закани, Песина, Вере (70 - Борини)