Милан започна с убедителна победа след подновяването на сезона в Серия А, а 4:1 бе най-малкото, с което “росонерите” си тръгнаха от Лече. Хората на Стефано Пиоли изиграха добър мач и след голове на Саму Кастийехо (26), Джакомо Бонавентура (55), Анте Ребич (57) и Рафаел Леао (72) стигнаха заслужено до трите точки. Точен за гостите бе Марко Манкосу от дузпа в 54-та минута.

С добавените три точки Милан се изкачи до 7-та позиция в Серия А с 39. Лече остава под чертата - 18-то място с 25 точки.

Милан започна силни срещата и още в 4-та минута Анте Ребич проби в наказателното поле и центрира прострелно, но нямаше кой да засече подаването му. Десетина минути по-късно изстрел на Джакомо Бонавентура бе отразен от Габриел. Стражът на домакините се намеси добре и при удар по диагонала на Саму Кастийехо.

Така се стигна до 25-та минута, когато Чалханоглу центрира от дясното крило, а Кастийехо успя да отклони топката във вратата на Лече за 1:0.

В 36-та минута изглеждаше, че домакините са изравнили резултата. Защитникът Биаджо Мекариело бе оставен зад бранителите на Милан след центриране от лявото крило и хладнокръвно забоде топката под гредата. Мекариело обаче бе в положение на засада и голът бе отменен.

До края на първото полувреме младокът Матео Габия и Бонавентура пропуснаха да вкарат втори гол за “росонерите”, а в заключителните минути Джанлука Лападула изпусна голям шанс за Лече. Бившият нападател на Милан изскочи зад защитата на гостите и стреля по диагонала, но топката облиза страничната греда.

Началните минути на второто полувреме бяха много луди. Първо в 54-та минута Манкосу изравни от дузпа, след като миг по-рано Габия спъна в наказателното си поле Кума Бабакар.

Милан обаче реагира мигновено и още в следващата си атака вкара за 2:1. Чалханоглу си намери пространство за изстрел от границата на наказателното поле, но Габриел изби. Топката обаче попадна на крака на Бонавентура, който отблизо реализира.

След още три минути “росонерите” на практика решиха мача. Домакините бяха хванати на контраатака, а Анте Ребич остана сам срещу Габриел. Хърватинът реализира хладнокръвно за 3:1 и уби интригата в мача. Малко по-късно заместникът му Рафаел Леао вкара и четвъртия гол. В 72-та минута португалецът засече остро центриране на Андреа Конти от дясното крило.

Лече - Милан 1:4

0:1 Саму Кастийехо 26’

1:1 Марко Манкосу 54’-д

1:2 Джакомо Бонавентура 55’

1:3 Анте Ребич 57’

1:4 Рафаел Леао 72’

Лече: Габриел, Рисполи, Лусиони, Мекариело, Калдерони, Петричоне, Тахцидис, Манкосу (87 - Шахов), Сапонара (87 - Вера), Фалко, Лападула (46 - Бабакар)

Милан: Донарума, Конти, Кяер (40 - Габия), Романьоли, Ернандес, Кесие (86 - Пакета), Бенасер, Кастийехо (68 - Салемакерс), Бонавентура (86 - Билия), Чалханоглу, Ребич (68 - Леао)