Милан и Аталанта завършиха наравно 1:1 в двубой от 36-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Джузепе Меаца".

Футболистите на треньора Стефано Пиоли поведоха в резултата, благодарение на Хакан Чалханоолу (14'). Малко по-късно вратарят на домакините Джанлуиджи Донарума спаси дузпа, изпълнена от Руслан Малиновски. Все пак Дуван Сапата (34') донесе равенството за отбора си.

Така Милан продължава да се подвизава на 6-ото място в класирането на първенството с актив от 60 точки, с 1 по-малко от петия Рома. Аталанта е на второ място със 75 пункта.

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора се "хванаха за гушите" още след първия съдийски сигнал и търсеха пролука в противниковата защита.
Все пак домакините поведоха в резултата. В 14-ата мината Хакан Чалханоолу изпълни перфектен пряк свободен удар и завари неподготвен вратаря на Аталанта Пиерлуиджи Голини.

В 24-ата минута Лукас Билия настъпи в наказателното поле Малиновски, който вече нямаше шанс да играе с топката. Съдията Даниеле Довери се консутира с ВАР и посочи бялата точка. Потърпевшият Малиновски се нагърби с изпълнението, но Донарума спаси удара на украинеца.

В 34-ата минута тимът от Бергамо стигна до равенството. Поредица от рикошети пратиха топката в Дуван Сапата, който използва физиката си, за да си намери позиция за удар и той беше точен - 1:1. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част двата отбора продължиха да стоят много равностойно на терена. От това обаче пострадаха зрителите, тъй като интригуващите моменти липсваха чувствително.

Най-близо до гол беше влезлият като резерва Джакомо Бонавентура. Халфът отправи мощен изстрел, но топкта нацели гредата.

Милан - Аталанта 1:1

Голмайстори: Хакан Чалханоолу (14'), Дуван Сапата (34')

Милан: Донарума, Калабрия, Кяер, Габия, Лаксалт, Кеси, Билия (Крунич 61'), Салемакерс (Кастийехо 69'), Ребич (Леао 60'), Чалханоглу (Бонавентура 61'), Ибрахимович
Треньор: Стефано Пиоли

Аталанта: Голини, Толой (Шутало 46'), Калдара, Джимисти, Де Рон, Фройлер (Пашалич 68'), Хатербур, Госенс (Кастане 69'), Гомес (Коли 90'), Малиновский (Муриел 57'), Сапата
Треньор: Джан Пиеро Гасперини