Милан победи Каляри с класическото 3:0 в двубой от последния 38-и кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Джузепе Меаца".

Футболистите на треньора Стефано Пиоли поведоха в резултата още в началото на мача, след като Рагнар Клаван (11') си отбеляза автогол. В края на първото полувреме пък Златан Ибрахимович пропусна да се разпише от дузпа. Все пак през втората част шведът (55') успя да отбележи, а Самуел Кастийехо (57') оформи крайния резултат.

Така Милан завършва сезона на шестото място в класирането с актив от 66 точки и през следващата кампания ще търси триумф в Лига Европа. Каляри пък е 13-и с 45 пункта.

Двубоят започна по перфектен начин за домакините, които поведоха в резултата още в 11-ата минута. Рафаел Леао шутира, топката се отби в гредата и нацели крака на Рагнар Клаван, който я отклони в собствената си врата.

Ранното попадение повлия негативно на динамиката на играта, като футболистите на Милан владееха повече топката и я разиграваха помежду си в очакване противниковата защита да сгреши отново.

Това се случи в 26-ата минута, когато Леао пропусна отличен шанс да се разпише. Футболистът засече центриране и от точката на дузпата дръпна спусъка. Топката обаче нацели напречната греда.

В 37-ата минута Гастон Перейро попусна да възстанови равенството в мача, пращайки избита топка от границата на наказателното поле малко встрани от лявата греда.

В края на получвремето домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Себастиан Валукиевич игра с ръка в наказателното поле и съдията Марко Сера посочи бялата точка. Златан Ибрахимович се нагърби с отговорността, но пропусна. Шведът прати топката към долния ляв ъгъл, но Алесио Краньо демонстрира рефлекс и спаси. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част "росонерите" заиграха по-агресивно и в разстояние от две минути успяха на два пъти да пронижат противниковата врата. Първо в 55-ата Ибрахимович бе изведен на стрелкова позиция и този път преодоля Краньо, пращайки топкта в горния ляв ъгъл.

В 57-ата Самуел Кастийехо направи резултата класически, след като получи топката в наказателното поле. Футболистът не се замисли и с премерен изстрел без никакви проблеми прати топката във вратата.

До края на срещата "росонерите" контролираха случващото се на терена и не позволиха на гостите да стигнат поне до почетно попадение.

Милан - Каляри 3:0

Голмайстори: Рагнар Клаван (11' а.г.), Златан Ибрахимович (55'), Самуел Кастийехо (57')

Милан: Д. Донарума, Калабрия, Кяер (Дуарте 79'), Габия, Ернандес, Кесие, Бенасер (Брешанини 65'), Кастийехо (Малдини 65'), Леао (Бонавентура 38'), Чалханоглу (Салемакерс 66'), Ибрахимович
Треньор: Стефано Пиоли

Каляри: Краньо, Валукевич, Клаван (Ладинети 62'), Чепители (Карбони 62'), Йоница (Маригозу 79'), Нандес, Фараго, Матиело, Ликоянис, Перейро (Палоши 62'), Симеоне (89')
Треньор: Валтер Дзенга