С два гола на Златан Ибрахимович Милан подчини Интер с 2:1 в голямото дерби от четвъртия кръг на италианската Серия "А", играно на стадион "Джузепе Меаца".

39-годишният Златан Ибрахимович направи ранно голово шоу, за да докаже, че за класата няма възраст. Таранът пропусна дузпа в 13-ата минута, но направи успешна добавка, а малко след това отново порази целта.

Преди изтичането на половин час игра Милан получи първия гол във вратата си този сезон, а негов автор беше Ромелу Лукаку. След почивката обаче темпото на игра рязко спадна и съперниците допускаха твърде много грешки.

Лидерът Милан събра пълен актив от 12 точки, слагайки край на серия от 4 поредни поражения срещу Интер. Момчетата на Антонио Конте са шести със седем пункта.

Символичните домакини започнаха по-добре с атаки по фланга и изглеждаха по-агресивни, а при остро центриране на Ашраф Хакими отдясно в отбраната на техния противник беше внесен смут. "Росонерите" обаче си спечелиха дузпа след десетина минути игра при първата си опасна акция.

Златан Ибрахимович напредна и беше спънат от Александър Коларов в наказателното поле, което накара рефера Маурицио Мариани да посочи бялата точка. Шведският ветеран застана зад топката и силният му изстрел в долния ляв ъгъл беше спасен от Самир Ханданович, но Ибра направи успешна добавка с левачката.

Не след дълго 39-годишният Ибракадабра показа защо за класата няма възраст. Той се оказа на върха на атаката при страхотен щурм на миланистите отляво, а след хубавия пас на Рафаел Леао таранът само добута кълбото в мрежата.

Удар на Ромелу Лукаку беше спасен от Джиджи Донарума малко по-късно, но белгиецът все пак намали резултата преди изтичането на половин час игра. Това се случи след добра атака на Интер, при която Иван Перишич центрира отляво и таранът вкара на празна врата първото попадение, инкасирано от "росонерите" този сезон.

Точно преди и след почивката Интер пропусна страхотни възможности. Първо Лукаку би покрай гредата с глава, а след това той и Лаутаро Мартинес не се разбраха при феноменалния пробив на Хакими. На отсрещната врата Леао стрeля неточно.

Преди изтичането на час игра един от най-добрите на терена Хакими направи невероятен пропуск. Той получи меко центриране от Артуро Видал на далечната греда и останал напълно сам, мароканецът пропусна.

Като цяло темпото на игра през второто полувреме беше много по-ниско и двата отбора допускаха куп елементарни грешки при изграждането на своите атаки. Двайсетина минути преди края Раде Крунич получи добра възможност, но би много силно и неточно.

Малко след това се стигна до много интересен момент - Лукаку си изработи дузпа след контакт с Донарума и реферът Мариани посочи бялат точка. Малко след това обаче той я отмени и маркира засада, въпреки че нескопосаният пас на Кристиан Ериксен към Лукаку се получи след рикошет в тялото на Кяер.

В 93-ата минута пред Лукаку се откри златна възможност, но той не отигра топката по най-добрия начин в присъствието на Тео Ернандес. В последните секунди белгиецът опита и удар с пета отблизо, но Донарума спаси.

Интер - Милан 1:2

0:1 Златан Ибрахимович - 13'
0:2 Златан Ибрахимович - 16'
1:2 Ромелу Лукаку - 29'