Милан допусна първа частична издънка този сезон, след като стигна само до равенството 3:3 при домакинството си на Рома.

Така "росонерите" пропуснаха да запишат пети пореден успех, но все пак остават начело в класирането с 13 точки, "вълците" са на осма позиция с 8 пункта.

Милан дръпна в резултата още в началото, когато във втората минута мегазвездата на домакините Златан Ибрахимович опъна мрежата на гостите за 1:0.

Рома обаче бързо изравни, след като точен в 14-ата минута бе Един Джеко. Милан отново поведе чрез Апопадение на Алекис Салемакерс (47).

Римляните за втори път отговориха подобаващо. В 71-ата минута Верету направи 2:2 от изключително спорна дузпа. Нелепа дузпа бе дадена и за "росонерите" в 79-ата минута, която бе вкарана от Ибрахимович.

Това обаче не бе всичко. Само пет минути по-късно Златан сгреши нелепо и подари топката на Кумбула, който изравни за крайното 3:3. Така двата отбора логично си поделиха по точка в един луд мач на "Сан Сиро".

Милан - Рома 3:3

0:1 Ибрахимович (2)
1:1 Джеко (14)
2:1 Салемакерс (47)
2:2 Верету (71-дузпа)
3:2 Ибрахимович (79-дузпа)
3:3 Кумбала (84)

Милан: Татарушану, Калабрия, Кяер, Романьоли, Тео Ернандес, Кесие, Бенасер, Саелемаекерс, Чалханоглу, Рафаел Леао, Ибрахимович

Рома: Миранте, Ибанес, Манчини, Кумбала, Карсдорп, Пелегрини, Верету, Спиноса, Педро, Мхитарян, Джеко