Златан Ибрахимович вкара със задна ножица седем минути преди края на редовното време и Милан победи с 2:1 Удинезе като гост.

Така "червено-черните" останаха на върха в италианското футболно първенство и поведоха с четири точки на преследвача Аталанта.

Франк Кеси даде преднина на Милан в 18-ата минута, когато получи подаване от Златан Ибрахимович в наказателното поле и изпрати топката под гредата с мощен шут.

Домакините обаче изравниха три минути след началото на второто полувреме. Игнасио Пусето бе съборен в наказателното поле от Алесио Романьоли и Родриго Де Пол вкара дузпата за 1:1.

Милан все пак стигна до победата. В 83-та минута центриране в наказателното поле на Удинезе предизвика разбъркване и топката се озова до Ибрахимович, който се завъртя и я изпрати в мрежата на домакините със задна ножица за крайното 2:1.

С този успех Милан продължава да бъде лидер в Серия "А" с актив от 16 точки, докато Удинезе е на 18-ата позиция с едва 3 точки.

Удинезе - Милан 1:2

0:1 Кесие (18')
1:1 Де Паул (48' - дузпа)
1:2 Ибрахимович (83')

Удинезе: Мусо, Ларсен, Де Майо, Бекао, Самир, Де Паул, Арслан, Перейра, Пусето, Окака Чука, Деулофеу,

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Кяер, Романьоли, Ернандес, Бенасер, Кесие, Салемакерс, Чалханоглу, Леао, Ибрахимович