Милан продължава приказното си представяне от началото на сезона и след успеха с 2:0 над Фиорентина у дома остава на върха в класирането.

Дори без контузената си звезда Златан Ибрахимович и треньора си Стефано Пиоли, който е в изолация, “росонерите” изковаха успеха още през първото полувреме. Алесио Романьоли даде аванс на тима си в 17-та минута, а десет по-късно Франк Кеси вкара от дузпа. Халфът пропусна наказателен удар малко след това.

Победата остави Милан на върха в класирането с 23 точки, на 5 пред Интер и Сасуоло. Четвъртият Рома (17) може да се доближи до “росонерите” при победа в Неапол в късния мач днес. Фиорентина е на 16-та позиция с едва 8 точки от първите си 9 мача.

Милан започна уверено срещата и успя да поведе в резултата още в 17-та минута. След центриране от ъглов удар Кеси игра нескопосано с глава на близката греда. Все пак се получи нещо като подаване към втора греда, където Алесио Романьоли бе останал сам и с глава чукна топката в мрежата - 1:0 за Милан. “Росонерите” се разписаха в 29-ти пореден домакински мач, с което изравниха рекордната си серия от 1973 г.

Фиорентина опита да реагира и в 21-та минута Влахович разтресе гредата. Малко след това Милан почти уби интригата. Херман Песея фаулира Салемакерс в наказателното поле и Франк Кеси реализира отсъдената дузпа. До края на полувремето “росонерите” имаха още няколко прекрасни възможности за гол, но Драговски направи няколко впечатляващи спасявания.

Първо след далечен удар на Чалханоглу, а след това отрази дузпа на Кеси. В 40-та минута Касерес фаулира Ернандес в наказателното си поле, а Кеси не успя да преодолее Драговски с удара си от бялата точка.

В началото на второто полувреме Чалханоглу пробва отново късмета си с добре насочен удар, но Драговски отрази. В 55-та минута Франк Рибери можеше да намали, след като бе оставен сам срещу Донарума и от малък ъгъл опита да копне топката над него. Стражът на Милан обаче със сетни усилия успя да избие топката. В 85-та минута Донарума отрази и удар на Пецея с глава.

Милан - Фиорентина 2:0
1:0 Алесио Романьоли 17’
2:0 Франк Кеси 27’-д

Милан: Донарума, Калабрия, Кяер, Романьоли, Ернандес, Тонали (82 - Хауге), Кесие, Салемакерс, Чалханоглу, Диас (74 - Диас), Ребич

Фиорентина: Драговски, Касерес (60 - Лирола), Пецея, Миленкович, Бираги, Кастровили (77 - Валеро), Пулгар, Амрабат, Кайехон (46 - Бонавентура), Влахович (77 - Куаме), Рибери (68 - Кутроне)