Милан обърна Селтик у дома от 0:2 до 4:2 и се класира за 1/16-финалите на Лига Европа. Гостите от Глазгоу донякъде изненадващо поведоха с два гола още до 14-та минута след попадения на Том Рогич (7) и Одсон Едуард (14).

Още до почивката обаче “росонерите” изравниха чрез Хакан Чалханоглу (24) и Саму Кастийехо (26). В началото на второто полувреме Йенс-Петер Хауге (50) оформи пълния обрат, а в 82-та минута асистира за гола на Браим Диас.

С този успех Милан си гарантира класиране в следващата фаза, но в последния кръг ще бъде ясно на коя позиция ще завърши в Група Н. Към момента лидер е Лил с 11 точки след късен обрат у дома срещу Спарта Прага, докато “росонерите” са с 10. Спарта Прага има 6, а Селтик е с 1. След седмица Милан гостува в Прага, а Селтик е домакин на Лил.

Шотландците започнаха вихрено срещата и още в 7-та минута Том Рогич ги изведе напред в резултата. Австралиецът наказа нескопосана игра в защитата на “росонерите” при изнасянето на топката и с премерен удар от двайсетина метра направи 1:0.

Докато още бяха в шок домакините Рогич пропусна нов шанс, а в 14-та минута Одсон Едуард все пак вкара втори гол. Голмайсторът на детелините бе изведен от Кристи сам срещу Донарума и нападателят с техничен удар покачи на 2:0.

Милан реагира по най-добрия начин на ситуацията и още до почивката успя да изравни резултата. В 24-та минута Хакан Чалханоглу изпълни по превъзходен начин свободен удар и намали за 1:2. Две минути по-късно Хауге центрира в наказателното поле на Селтик, но изстрела на Ребич бе блокиран. Топката обаче попадна на крака на Кастийехо, който с топовен удар под гредата изравни.

Само пет минути след подновяването на играта Йенс-Петер Хауге направи пълен обрат. Младият норвежец се разходи през защитата на гостите с пробив от лявото крило и с хубав удар по диагонала направи 3:2.

Хауге бе в основата и на четвъртия гол за “росонерите”. В 82-та минута нападателят отново проби в наказателното поле, успя да стигне до топката и след лек рикошет и да я продължи към Браим Диас. Испанецът пък технично я копна над Барка за крайното 4:2.

Милан - Селтик 4:2
0:1 Том Рогич 7’
0:2 Одсон Едуард 14'
1:2 Хакан Чалханоглу 24’
2:2 Саму Кастийехо 26’
3:2 Йенс-Петер Хауге 50’
4:2 Браим Диас 82’

Милан: Донарума, Ернандес, Габия, Кяер (11 - Романьоли), Далот, Кесие (61 - Бенасер), Крунич (46 - Тонали), Чалханоглу (61 - Диас), Кастийехо, Хауге, Ребич

Селтик: Барка, Лаксалт, Айер, Битън, Елхамед, Браун (78 - Соро), Макгрегър, Фримпонг, Рогич (67 - Нтчам), Кристи (86 - Климала), Едуард