Милан изпусна ценна победа в първия 1/16-финален сблъсък от Лига Европа, завършвайки 2:2 с Цървена звезда. „Росонерите“ бяха много близо до успеха на "Райко Митич", след като до самия край на срещата имаха аванс. Гол в добавеното време обаче остави ингригата за втория мач.

В края на първата част Радован Панков (42‘) си отбеляза нещастен автогол, a двата тима получиха по една дузпа след почивката. Канга (52‘) бе точен от бялата точка за Звезда, а Тео Ернандес (61‘) също реализа 11-метровия наказателен удар за своя отбор. Дълбоко в добавеното време Павков (90+3') оформи крайния резултат.

Двубоят бе изпълнен с опасности и пред двете врати и равенството изглежда логично предвид създадените ситуации, въпреки че в последните 15 минути домакините играха в намален състав.

Въпреки равенството, Милан показа добра игра днес, след като през изминалия уикенд допусна изненадваща загуба от Специя и сдаде лидерската позиция в Серия А.

От другата страна, сръбският шампион продължава впечатляващата си серия и вече 18 поредни мача не познава вкуса на поражението, като последното дойде в Лига Европа – от Хофенхайм, на 22 октомври миналата година.

Реваншът, който се очертава да бъде изключително интересен, е след седмица на „Сан Сиро“. Дотогава на „росонерите“ им предстои дерби с градския съперник Интер, докато Цървена звезда има далеч по-лесна задача, гостувайки на Спартак Суботица.

Милан успя да реализира в 6-ата минута чрез Саму Кастийехо, който бе изведен зад гърба на „червено-бялата“ защита. Испанецът остана очи в очи с бившия вратар на Лудогорец Милан Борян и го преодоля, но страничният съдия правилно отсъди засада.

Малко след това Канга отправи първи изстрел за домакините, но Донарума улови безпроблемно.

В 12-ата минута гостите отново пратиха топката в мрежата на „звездашите“, но и този път системата ВАР отмени попадението – заради игра с ръка на Тео Ернандес.

8 по-късно Мирко Иванич бе изведен на добра стрелкова позиция, но ударът на полузащитника бе отразен от стража на миланския гранд.

Бързото темпо на игра се запази, а Анте Ребич се отчете със сериозен пропуск, след като от близко разстояние не намери очертанията на вратата.

В 42-ата минута все пак Милан излезе напред в резултата. „Росонерите“ организираха бърза контраатака, при която Кастийехо центрира отдясно, а в опит да спре топката Радован Панков я прати в собствената си врата.

Още в началните моменти на второто полувреме домакините показаха, че ще търсят изравнително попадение, а възможността не закъсня.

В 51-ата минута Алесио Романьоли игра с ръка в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Канга се нагърби с изпълнението и с добре насочен удар в долния десен ъгъл направи 1:1.

Радостта им обаче бе кратка, след като само 10 по-късно Милан също получи възможност да изпълни дузпа. Зад топката застана Тео Ернандес, който прати Борян в обратния ъгъл, и отново даде аванс на „росонерите“.

Четвърт час преди края на двубоя нещата за отбора на Деян Станкович станаха още по-сложни, след като Родич получи втори жълт картон и остави „звездашите“ с човек по-малко.

В 82-ата минута Мейте добре засече с глава центриране от пряк свободен удар, но Милан Борян успя да избие в корнер.

Така се стигна до третата минута от добавеното време, когато Mилан Павков отново се превърна в герой за Цървена звезда. Нападателят се извиси над всички при ъглов удар и стреля неспасяемо с глава, като не остави на Донарума никакви шансове за намеса.

Цървена звезда – Милан 2:2

0:1 – Панков (автогол) 42‘

1:1 – Канга (дузпа) 52‘

1:2 – Ернандес (дузпа) 61‘

2:2 – Павков 90+3‘

Цървена звезда: Борян, Милунович, Панков, Дегенек, Гобелич (Гаич – 74‘), Канга, Петрович (Саного – 81‘), Родич, Набуан (Фалко – 62‘), Иванич (Бакайоко – 81‘), Фалчинели (Павков – 81‘)

Милан: Дж. Донарума, Калулу, Романьоли, Томори, Ернандес (Далот – 77‘), Крунич, Бенасер (Тонали – 39‘), Мейте, Кастийехо, Ребич (Леао – 46‘), Манджукич (Чалханоглу – 82‘)