Милан продължава битката за титлата с много важна победа с 2:1 като гост на Рома. Тимът на Стефано Пиоли изигра страхотен мач и освен двата гола, вкара още два, които бяха отменени, а имаше и една греда. Лошата новина за “росонерите” бе, че трима от най-важните футболисти на тима получиха контузии и бяха заменени - Хакан Чалханоглу, Златан Ибрахимович и Анте Ребич.

Иначе Франк Кеси даде аванс за Милан в края на първото полувреме след 7-та си точно изпълнена дузпа в Серия А този сезон. Малко след почивката Жордан Верету (50) изравни, а осем минути по-късно Анте Ребич донесе успеха за гостите.

Така Милан остава на второто място в класирането с 52 точки, на 4 зад лидера Интер. Ювентус и Аталанта имат по 46, но торинци са с мач по-малко. Рома остана на 5-то място с 44 точки, следван от Наполи с 43 и мач по-малко и Лацио с 43.

Милан започна много силно срещата и още в третата минута Ибрахимович пробва рефлексите на Пау Лопес с удар от малък ъгъл. При последвалото центриране от ъглов удар Томори вкара във вратата на домакините, но голът беше отменен заради засада.

Само две минути по-късно Лопес опита да финтира Златан, но опитният нападател го усети. Шведът стигна до топката и я насочи с пета към вратата, но тя мина на сантиметри от нея. Силните изяви на “росонерите” продължиха и в 9-та минута нов гол на тима бе отменен заради засада, този път на Ибрахимович.

Последваха нови удари на Ибра и Ребич, а в 27-та минута Симон Кяер разтресе напречната греда след хубав удар с глава.

Отменените голове се преместиха и пред отсрещната врата, след като в 28-та минута Мхитарян прониза Донарума, но този гол не бе признат заради нарушение в атака на Джанлука Манчини.

Така се стигна до 40-та минута, когато Милан поведе. Федерико Фацио настъпи Давиде Калабрия в ъгъла на наказателното поле. Реферът разгледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. Франк Кеси реализира хладнокръвно и даде аванс на тима си. Котдивоарецът се разписа за седми път от дузпа този сезон, като в големите 5 първенства единствено Бруно Фернандеш, Уисам Бен Йедер и Мемфис Дебай имат толкова попадения от бялата точка.

След почивката “росонерите” опитаха да увеличат преднината си и в 49-та минута шут на Тео Ернандес мина покрай вратата. Вместо това в следващата атака Рома изравни. Спинацола проби по лявото крило и намери на границата на наказателното поле Жордан Верету. Французинът насочи по прекрасен начин топката в далечния ъгъл с фалцов удар и направи 1:1.

Бедите за Милан се увеличиха в 56-та минута, когато Ибрахимович поиска смяна заради болки в бедрото. Малко след това Пау Лопес все пак сгреши фатално и Милан вкара втори гол. Испанецът прати грешен пас, топката стигна до Ребич, който с прекрасен удар по диагонала направи 2:1 за “росонерите”. Малко след това хърватинът също бе заменен заради мускулен проблем.

Рома опита да изравни отново резултата, но шанс пред гола нямаха Пелегрини и Мхитарян. Пропуски за гостите пък направиха Ернандес и Томори.

Рома - Милан 1:2
0:1 Франк Кеси 43’-д
1:1 Жордан Верету 50’
1:2 Анте Ребич 58’

Рома: Лопес, Манчини, Кристанте, Фасио (62 - Переш), Карсдорп, Вийяр (70 - Ел Шаарави), Верету (79 - Диавара), Спинацола, Пелегрини, Мхитарян, Майорал (79 - Педро)

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Кяер, Томори, Ернандес, Тонали (83 - Мейте), Кесие, Салемакерс (83 - Кастийехо), Чалханоглу (46 - Диас), Ребич (67 - Крунич), Ибрахимович (56 - Леао)