Удинезе за пореден път взе точки от лидерите в Серия А. След като преди 6 кръга направиха нулево равенство с Интер, днес "фриуланите" спечелиха точка и срещу другия милански гранд – Милан.

Отборът на Лука Готи със сигурност има за какво да съжалява, след като до последно имаше гол аванс на "Сан Сиро". Гостите поведоха чрез Родриго Бекао (68'), а дълбоко в добавеното време "росонерите" получиха дузпа, реализирана от Франк Кесие (90+7').

Двубоят не предложи много интересни положения и от двете страни и равенството идва логично.

Проблемите пред Стефано Пиоли бяха свързани с отсъствието на някои от титулярите – Хакан Чалханоглу, Златан Ибрахимович и Марио Манджукич, които лекуват контузии.

Само няколко дни след важната победа в дербито с Рома, "росонерите" не успяха да се наложат над далеч по-непретенциозен съперник и шансовете за Скудетото стават все по-малки.

От другата страна, Удинезе пропусна да запише втори пореден успех, но въпреки това се изкачи на 11-ата позиция с 29 пункта. Милан остава втори, на 3 точки, но и с мач повече от лидера Интер, който утре гостува на Парма.

Срещата започна с леко домакинско преимущество, а първият удар по посока някое от двете врати дойде в 19-ата минута. Браим Диас стреля технично извън наказателното поле, но стражът на Удинезе се намеси.

Натискът на "росонерите" продължи, но футболистите на Стефано Пиоли трудно намираха пътя към вратата.

В 39-ата минута Саму Кастийехо добре се измъкна от няколко противникови играчи и успя да нанесе изстрел, който обаче бе отразен от Хуан Мусо.

В началото на втората част Удинезе можеше да излезе напред в резултата с първото си положение пред Донарума. Тео Ернандес върна топката към вратаря, но Роберто Перейра я пресече и моментално центрира към Несторовски. Нападателят стреля с глава, а от голлинията Алесио Романьоли предотврати сигурно попадение.

Малко след това Мейте, а впоследствие и Кесие опитаха да се разпишат, но и двата пъти Мусо прояви рефлекс.

В 68-ата минута гостите шокираха "росонерите" и откриха резултата. Родриго Бекао се извиси над всички при корнер и стреля с глава. Ударът на бранителя се оказа твърде слаб, но Донарума подцени ситуацията и позволи на топката елементарно да мине покрай него – 0:1.

В 6-ата минута на добавеното време Милан получи възможност да изпълни 11-метров наказателен удар за игра с ръка от Стригер Ларсен. Франк Кесие се нагърби с изпълнението и с точен изстрел донесе точката на своя тим.

Милан – Удинезе 1:1

0:1 – Бекао 68‘

1:1 – Кесие (д.) 90+7‘

Милан: Дж. Донарума, Калулу (Калабрия – 63‘), Кяер, Романьоли, Ернандес, Тонали (Мейте – 46‘), Кесие, Кастийехо (Салемакерс – 75‘), Диас (Хауге – 63‘), Ребич, Леао

Удинезе: Мусо, Бекао, Бонифаци, Нютинк, Молина, Де Пол, Арслан (Уолъс – 71‘), Макенго (Йоренте – 56‘), Зеегелар (Ларсен – 71‘), Перейра (Самир – 82‘), Несторовски