Милан разнебити с 4:1 Каляри на "Сан Сиро" и записа втора поредна победа от началото на първенството, с която се изкачи на върха в класирането на Италия.

Два гола за "росонерите" заби новото попълнение Оливие Жиру (24 и 43-дузпа), по един добавиха още Сандро Тонали (12) и Рафаел Леао (17). Точен за гостите от Каляри бе Алесандро Дейола (15).

Интересното е, че и петте попадения паднаха през първото полувреме на двубоя. Преди почивката срещата задоволи и най-претенциозните фенове на футбола. Играта бе динамична, положенията се редуваха едно след друго, а головете падаха неусетно.

През втората част Милан намали темпото, играта се пренесе изцяло в средата на терена и в крайна сметка "росонерите" заслужено си взеха победата и трите точки.

В другата неделна среща Рома на Жозе Моуриньо смаза от бой Салернитана с 4:0. Трябва да се отбележи, че новото попълнение на "вълците" Тами Ейбрахам се отчете с гол. Тук всички голове пък паднаха през второто полувреме на срещата.

Милан - Каляри 4:1

1:0 Тонали (12')
1:1 Дейола (15')
2:1 Леао (17')
3:1 Жиру (24')
4:1 Жиру (43' д.)

Милан: Менян, Калабрия, Кяер, Томори, Ернандес, Тонали, Крунич, Салемакерс, Диас, Леао, Жиру

Каляри: Радунович, Чепители, Годин, Карбони, Нандес, Марин, Строотман, Дейола, Далберт, Педро, Паволети